Do dražby sa dostal zaujímavý kúsok technologickej histórie: WristMac

Na internete sa v aukcii objaví ozaj všeličo. Z času na čas sa ale stane, že sa bude dražiť skutočná rarita. Pravým príkladom je aj aukcia WristMac. Veľmi zaujímavého kúsku z čias začiatkov Macintoshu, ktorý sa objavil aj pri misii vo vesmírnej lodi “Atlantis”. Aukcia tejto historickej technológie sa skončí 18. decembra.

Na internetovej aukcii sa objavilo veľmi vzácne príslušenstvo pre vtedajší Macintosh. Jeho názov je “WristMac” a onedlho sa začne jeho aukcia na ComicConnect.

WristMac je jeden z prvých príkladov technológií, ktoré sa dajú dať na telo. Za touto “nadčasovou” technológiou nestojí ani Apple ani Steve Wozniak, ale spoločnosť Ex Machina, Inc. a Seiko. Toto zariadenie fungovalo ako programovateľné náramkové hodiny, ktoré sa dali pripojiť k vtedajšiemu Macintoshu a ukladať dáta ako sú napríklad telefónne kontakty, zapínať jednorazové a opakujúce budíky a vytvárať poznámky, ktoré sa dali neskôr exportovať na disketu ako textový súbor.

Z histórie tohto technologického unikátu by sme mohli spomenúť napríklad rok 1991, kedy dostali astronauti z NASA na ruky WristMac aby mohli komunikovať s Macintosh Portable a Apple Link softvérom, ktorý bol na palube vesmírnej lode “Atlantis”.

Z pohľadu odborníkov je WristMac veľmi vzácnym kúskom technologickej histórie, ktorého skutočná hodnota sa dá len veľmi ťažko odhadnúť. Generálny riaditeľ ComicConnect, Stephen Fishler predpovedal, že sa aukcia týchto náramkových hodiniek bude pohybovať niekde medzi 1 000 až 100 000 americkými dolármi.

Kúsok, ktorý bude v dražbe, nebol nikdy nosený, má k dispozícií originálne balenie, ktoré obsahuje dock, registračnú kartu, manuál a WristMac 1.2 softvérovú disketu. Aukcia tohto raritného kúsku technológie sa skončí 18. decembra.

zdroj: MacRumors

komentár
  1. :D
    Aukčná cena medzi 1000 a 100 000 dolármi. To ako keby bola predpoveď počasia: Bude od -5 do 35°C slnečko až búrky s krúpami, miestami sneženie
    :D

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.