Apple využíva Google servery pre zálohu 8 miliónov terabytov dát z iCloudu

Spoločnosť údajne výrazne navýšila objem používateľských dát, ktoré sa nachádzajú na Google Cloude.

V reporte od The Information sa spomína vyše 8 miliónov terabytov. Oproti minulému roku mal Apple teraz investovať na úložisko od Google o polovicu viac, čo predstavuje približne 300 miliónov dolárov. Pre službu Google Cloud je kalifornské jablko najväčším odberateľom.

Apple pri skladovaní používateľských dát využíva kombináciu vlastných dátových centier, ku ktorým pridáva balíky cloudu od tretích strán ako Google ale aj Amazon. Externým dodávateľom priestoru neposkytuje kľúče pre dešifrovanie obsahu, ktorý sa nachádza na serveroch, čím zabezpečuje vysokú úroveň zabezpečenia.

Podľa The Information je za navýšením cloudu od Google narastajúci objem dát, ktorý aktuálne už presahuje kapacity Apple a jeho dátových centier.

zdroj: The Information

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.