Apple ostáva jednotkou na trhu s 5G smartfónmi aj v roku 2021

Značka v úvodnom štvrťroku predala odhadom vyše 40 miliónov iPhonov 12.

Vyplýva to z nového prieskumu, ktorý realizovala firma Strategy Analytics. Apple si tak drží svoju pozíciu lídra na trhu a to aj napriek poklesu predajov o takmer štvrtinu. V závere minulého roku totiž značka predala viac ako 52 miliónov smartfónov s 5G.

Predaje najnovšej generácie iPhonu od jeho uvedenia šli raketovo hore a tento trend pokračoval tri mesiace. Konkurencie však takisto nespí a zvyšuje ponuku novými 5G modelmi.

Za Apple sa tak nachádza Oppo s 21,5 milióna predaných kusov, čo predstavuje oproti minulému roku nárast o viac ako polovicu. Podobne je na tom aj Vivo, ktorý zaznamenal 19,4 milióna predaných smartfónov a rast o 62%. Štvrté miesto patrí Samsungu so 17 miliónmi a za ním nasleduje Xiaomi s 16,6 milióna zariadení.

zdroj: Strategy Analytics

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.