Apple chystá high-end verziu Mac mini

Aktualizácia pre kompaktný Apple desktop má ponúknuť širšiu konektivitu aj novú generáciu Apple Silicon čipu.

Mac mini v high-end verzii ponúkne výkonnejšiu alternatívu k súčasnému M1 modelu. Poháňať ho podľa Bloombergu bude identický čip ako chystaný MacBook Pro. Ten má disponovať vylepšeným nástupcom M1 – s 8 výkonnými a 2 úspornými CPU jadrami. Grafický procesor bude dostupný s 16 alebo 32 jadrami. Čip má zároveň ponúknuť až 64GB pamäte.

Nový Mac mini má dostať o dva Thunderbolt porty viac ako súčasná M1 verzia, celkovo sa teda budú v zadnej časti zariadenia nachádzať 4 vstupy. Predpokladá sa, že novinka nahradí model s Intel procesorom, ktorý je stále v predaji. Celú ponuku Mac mini tak už bude poháňať procesor od Apple.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.