Apple Watch bude možné ovládať gestami bez dotyku

Kalifornské jablko predstavilo viacero nových funkcií zameraných na lepšiu prístupnosť pri ovládaní svojich produktov – okrem iného aj pre svoje smart hodinky.

Funkcia AssistiveTouch umožní používateľom, ktorí majú odlišne tvarované končatiny, ovládanie Apple Watch bez dotyku displeja či iných ovládacích prvkov. Umožní to kombinácia strojového učenia, gyroskopu, akcelerometru a senzoru pre tep, ktoré sú zabudované v hodinkách.

V praxi budú senzory snímať jemné zmeny v pohyboch svalov a šliach. Prostredníctvom gest ako zovretie ruky v päsť, spojenie ukazováka a palca či potrasenie zápästím, bude možné interagovať s ciferníkom.

AssistiveTouch tak zjednoduší vykonávanie bežných úkonov, medzi ktoré patrí napríklad prijímanie hovorov, ovládanie ukazovateľa na displeji či prístup k centru pre ovládanie či notifikácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.