Apple aktualizoval iMovie, Final Cut Pro, Motion a Compressor

Nástroje pre multimediálnu tvorbu na Macu prichádzajú s novými funkciami a vylepšeniami.

iMovie 10.2.4

Najnovšia verzia ponúkne šestnásť nových pozadí (aj s textúrou), pri ktorých si môžete nastaviť farebnosť. Zároveň je možné importovať projekty, ktoré ste vytvorili v iMovie na iOS zariadeniach (verzia 2.3) a samozrejmosťou sú aj vylepšenia stability aplikácie.

Final Cut Pro 10.5.3

Update umožňuje tvorbu a ukladanie vlastných stĺpcových rozložení v prehliadači a ich úpravu pomocou nástroja Column Set Editor. Browser v programe dostal podrobnejšie kritéria vyhľadávania. Rýchle vyhľadávanie klipov cez typ média.

Motion 5.2.2

Program prichádza s viacerými opravami ako napríklad problému s jasom pri renderovaní 3D objektov na Macoch s procesorom M1 či emoji renderovaním v HDR. Používateľov trápilo aj nečakané padanie programu.

Compressor 4.5.3

Aplikácia získala v novej verzii notifikácie pre dokončený, neúspešný alebo zrušený dávkový encoding, takisto embedovanie audio popisov pri encodingu rôznych formátov videa (MOV, MP4, M4V a MXF) a vylepšenia stability.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.