Akamai zaznamenal výpadok svojich služieb

Multi exposure of abstract creative financial graph with hand typing on laptop on background, forex and investment concept
Nie je to tak dávno, čo sa sprostredkovateľ Fastly potýkal s výpadkom. Pred chvíľou mal podobný problém aj Akamai, ktorý lokálne znemožnil prístup k službám ako Amazon.com, HBO Max, UPS, Steam, PlayStation Network, iCloud Záloha, iCloud Mail, iCloud Storage Upgrades a Fotky.

Výpadok spoločnosti Akamai postihol niekoľko veľkých webov, z ktorých väčšina bola na určitý čas úplne mimo prevádzku, prípadne ich sprevádzali technické problémy.

Medzi postihnuté stránky patria Amazon.com, HBO Max, UPS, Steam, PlayStation Network, LastPass, The Home Depot, Costco, American Express a mnohé ďalšie. Niektoré výpadky sú iba regionálne, čo znamená, že nie všetci užívatelia sa s výpadkom stretli.

Na webových stránkach Apple System Status, ktoré majú na starosti monitorovanie prístupnosti rôznych služieb od Apple mali niektoré služby ako iCloud Záloha, ‌iCloud‌ Mail, ‌iCloud‌ Storage Upgrades a Fotky výpadok.

Spoločnosti Akamai sa vyjadrila, že výpadok intenzívne prešetruje a je si vedomá problémov s Edge DNS službou. Zatiaľ nie je známe kedy sa spoločnosti podarí problém plne odstrániť.

Podobný problém mal pred časom aj sprostredkovateľ Fastly, ktorý sa objavil v júni tohto roku a spôsobil výpadok služieb ako je napríklad Reddit, Spotify, Twitch, Hulu a ďalšie.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.