AirTag bude komunikovať s každým NFC iPhonom či Android zariadením

Zaujímavou možnosťou, ktorá v rámci včerajšej prezentácie neodznela, je aj kompatibilita s Android platformou.

Nový Apple tracker využíva čip U1 a aplikáciu Find My, ktorý funguje aj offline. “Stratený” AirTag je však možné lokalizovať aj pomocou Android zariadenia.

Samozrejme, natívne je produkt pripravený pre Apple ekosystém, no značka zároveň nezabudla ani na používateľov Android zariadení. Preto je AirTag možné čítať prostredníctvom každého iPhonu či Androidu s NFC (Near Field Communication) funkcionalitou.

V praxi teda aj majiteľ Android smartfónu dokáže lokalizovať predmet spojený s AirTagom v Lost Mode. Po priblížení sa k AirTagu sa zobrazí URL s personalizovaným odkazom, ktorý môže byť následne pridaný k danému trackeru v aplikácii Find My.

Na MacBlogu nájdete aj podrobný článok k novým AirTags

zdroj: Apple

komentáre
 1. To je síce pravda, netreba však zabúdať, že pokiaľ Váš telefón nemá U1 čip, nebude vedieť zamerať AirTag s takou istou presnosťou ako napríklad iPhone 11 alebo 12, keďže primárna funkcia čipu U1 je presne lokalizovať zariadenie aj v budove.

  Užívatelia starších iPhone zariadení, prípadne Android zariadení tak budú vedieť určiť iba približnú polohu zariadenia ako napríklad AirTag sa nachádza v tejto budove, ale nájsť si ho budú musieť sami.

  1
  0
  1. Tak mne uplne bude stacit, ze mi niekoho iPhone pipne v ktorej krcme som batoh nechal. To ze v ktorom rohu krcmy uz snad zistim ked tam pridem so svojim 12mini :-D

   2
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť