WWDC20: Apple predstavil watchOS 7

  • watchOS 7 získavajú dlho očakávané funkcie na sledovanie spánku ako je napríklad “Wind Down” mód, ktorý pomáha chodiť do postele načas. Po prebudení uvidí užívateľ vizualizáciu spánku z predchádzajúcej noci, vrátane obdobia kedy bol hore, kedy spal a diagram zobrazujúci spánkové návyky za predchádzajúci týždeň.

  • watchOS síce nedisponuje vlastným “App Store” pre ciferníky, no po novom ponúka možnosť zdieľania užívateľom upravených ciferníkov. Ak zdieľaný ciferník obsahuje aplikáciu, ktorú nemá druha strana, je možné ju jednoducho stiahnuť. Ciferníky je možné zdieľať svojim kontaktom alebo pomocou sociálnych médií.

  • V rámci zdravia a fitness bude aplikácia Cvičenie vo watchOS 7 podporovať štyri nové typy cvikov: tanec, funkčný silový tréning, schladenie po tréningu a core tréning. Aplikácia Aktivity, kde si užívatelia sledujú svoj postup bude odteraz pomenované Fitness a bude obsahovať aj nové informácie, ktoré zobrazujú históriu aktivít, cvičený a návykov, všetko pod jednou strechou.

  • Po novom bude vo watchOS aj Siri o niečo múdrejšia. Bude schopná prekladať hneď niekoľko jazykov priamo zo zápästia užívateľa.

  • watchOS 7 dbá aj na zdravie. Síce teraz nemyslíme to fitness, skôr sa bavíme o hygiene a áno, máme na mysli pandémiu, ktorá v posledných mesiacoch trápi mnohé štáty. Vo watchOS 7 bude použité strojové učenie, aby boli Apple Watch schopné zistiť kedy si ich nositeľ umýva ruky a dokonca aj pripomenúť, že by bolo vhodné umyť si ruky z hygienických dôvodov.

Ale musíme prejsť aj na smutnejšie informácie. Najnovší watchOS, ktorý bol dnes predstavený, bude podporovať iba Apple Watch Series 3 a vyššie. Apple Watch, Series 1 a Series 2 sa tejto aktualizácie už bohužiaľ nedočkajú.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.