Waze už spustil Split Screen v CarPlay dashboarde

Po testovaní, o ktorom sme dávnejšie písali začali vývojári postupne sprístupňovať novú možnosť.

Vďaka nej môže teraz navígácia byť priamou súčasťou dashboardu Apple CarPlay. V minulosti bolo potrebné prechádzať medzi jednotlivými obrazovkami pre ovládanie hudby či prístup k iným infomráciám počas navigovania.

Po novom vodič uvidí mapu aj ostatné prvky v užívateľsky efektívnejšom spracovaní v rámci split screen.

Túto funkcionalitu Apple priniesol v iOS 13, no v tom čase šlo o exkluzivitu pre Apple Maps. Funkcionalitu neskôr sprístupnil aj vývojárom ostatných aplikácií – v rámci updatu iOS 13.4.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.