Apple možno plánuje MacBook v čiernom prevedení

Naznačuje to nový patent, ktorý si značka podala.

V patentovej žiadosti sa spomína povrchová úprava v matnej čiernej, ktorá pohlcuje svetlo. Okrem MacBooku by podľa Patently Apple mohol tento farebný variant rozšíriť aj ponuku pri iných produktoch ako iPhone, iPad či Apple Watch.

Povrch, ktorý si chce Apple patentovať môže byť aplikovaný na rôzne druhy kovo a zliatin – vrátane hliníku, titánu a ocele.

Materiál obsahuje anodizovanú vrstvu, ktorá má pórovitý povrch pomocou ktorého je možné pohlcovať svetlo, čoho výsledkom je intenzívna čierna farba predmetu.

Práve dokonale čierne prevedenie je pri produktoch často náročné na realizáciu a v praxi často končí pri tónoch tmavo sivej či modrej. Iný problém spojený s pokusmi o dosiahnutie čiernej je vysoký lesk. Často platí, že čím výraznejšia čierna farba, tým viac sa povrch leskne, pretože odráža veľké množstvo viditeľného svetla.

Niektorí si ešte budú pamätať MacBook “Core 2 Duo” 2.0 13″

Práve spomínané póry na povrchu nového materiálu, ktorý Apple v patente spomína, by mohli riešiť aj aspekt lesku. Vďaka tomu by sa teoreticky malo podariť dosiahnuť intenzívnu čiernu farbu povrchu bez zvýšenia jeho lesku.

Riešenie, ktoré Apple navrhuje, by teda mohlo byť rovnocenné s už existujúcimi, ako napríklad Vantablack, čo je materiál pohlcujúci 99,965% svetla.

Čo by ste na matne čierny Mac povedali vy? Dajte nám vedieť v komentároch!

zdroj: 9to5Mac

komentáre
  1. Ako to bude s nečistotami zachytávajúcimi sa v poréznom povrchu?
    Nebude sa vplyvom slnečného svetla PC veľmi zahrievať? Nakoľko zachytáva svetlo teda i IR.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.