Apple už pracuje na ďalších Apple Silicon čipoch

Ktoré zariadenia a kedy dostanú in-house procesory od Apple?

Ešte ambicióznejší

Podľa nového reportu od Bloomberg je už vo vývoji séria čipov pre MacBook Pro, nové iMacy aj Mac Pro. Tie by sme podľa portálu mali vidieť už budúci rok.

Po predstavení čipu M1, ktorý začal v živote spoločnosti novú etapu a odštartoval zároveň proces prechodu na vlastné čipy, Apple teda usilovne pracuje na ďalších procesoroch. Pokiaľ dokážu ponúknuť posun vo výkone aký priniesol M1, prekonajú nové modely vyššie spomenutých Apple počítačov svoje Intel verzie podobne výrazne, ako to bolo v prípade trojice Macov odhalených v rámci eventu One More Thing.

Vtedy to bol základný MacBook Pro s 13-palcovou uhlopriečkou, nový MacBook Air a kompaktný desktop Mac mini. Všetky tri poháňa nový čip M1, ktorý v integrovanom balíku obsahuje okrem CPU aj GPU jednotku, pamäť RAM a SSD úložisko.

Podľa zdrojov, ktoré sa pre Bloomberg ohľadom vyvíjaných čipov pre ďalšie Macy rozhovorili, má ísť o ešte ambicióznejší skok vo výkone ako viacerí analytici z tohto odvetvia predpokladali. Uvidíme, či tieto zákulisné informácie obstoja aj v praxi. V prípade prvého Apple Silicon čipu to tak však bolo – čip v benchmarkoch exceloval a Intel nechal ďaleko za sebou.

Nové grafiky aj displeje

Vo veci budúcich plánov Apple s novými procesormi vyšli na povrch aj informácie ohľadom grafických čipov. Tu sa takisto očakáva posun k výkonejším verziám. V M1 je zabudované GPU s 7 alebo 8 jadrami, ale v high-end laptopoch a desktopoch strednej triedy by sme sa údajne mohli dočkať 16 až 32 jadrových čipov a dokonca aj možnosti prispôsobenia grafiky. Podľa Bloombergu je však možné, že s predstavovaním takto výkonných verzií si dá Apple na čas a najprv možno príde s variantmi, ktoré budú disponovať 8 či 12-jadrom.

Odhliadnuc od výkonnostného aspektu nových zariadení, je rovnako šanca, že nové Macy, o ktorých Bloomberg na základe informácií od interných zdrojov informoval, ponúknu aj nové obrazovky.

O tých už dávnejšie hovoril renomovaný analytik značky Apple, Ming-Chi Kuo. Ten očakáva, že v roku 2021 Apple predstaví šesť mini-LED produktov, ktoré aktuálne vyvíja. Pokiaľ ide o Mac segment, tu hovorí o novom 14-palcovom MacBooku Pro, 16-palcovom MacBooku Pro a 27-palcovom iMacu.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.