Waze testuje integráciu Split View v CarPlay

Už čoskoro sa navigácia stane súčasťou dashboardu v Apple CarPlay.

Vyplýva to z informácií od beta testerov, ktorí aktuálne túto integráciu skúšajú. Aplikácia od Google by mala podľa všetkého fungovať v rámci Split View pohľadu v rozhraní CarPlay.

Vďaka obrazovke rozdelenej na časti už netreba prechádzať medzi viacerými obrazovkami. V rámci Split view je možné sledovať trasu aj napríklad to, čo sa aktuálne prehráva v aute a najbližšiu inštrukciu k trase.

Nový dizajn dashboardu Apple predstavil spolu s vydaním iOS 13. V tom čase však boli podporované iba natívne Apple Maps. Apple pritom s updatom iOS 13.4 prišiel s možnosťou pre aplikácie tretích strán, ktoré bolo možné implementovať do dashboardu.

Vývojári Google Maps si na to zobrali čas až do augusta tohto roku. Nasledovať by teraz mal Waze. Presný dátum oficiálneho oznámenia zatiaľ nepoznáme, Waze beta testovanie pre The Verge nepotvrdil, sľúbil však, že sa podelí o novinky, keď nejaké k tejto téme budú.

Waze vznikol v Izrael v roku 2008 a o päť rokov neskôr ho prevzal Google. Dnes má 140 miliónov aktívnych používateľov, ktorí spolu každý mesiac najazdia viac ako 40 miliárd kilometrov.

zdroj: The Verge

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.