Apple aktualizoval svoje mapy pre Viedeň o navigáciu v hromadnej doprave

Natívna aplikácia podľa všetkého dostala novú funkcionalitu zameranú na tento spôsob cestovania v rámci rakúskej metropoly.

Vďaka tomu môžu používatelia v tejto lokalite využívať navigáciu v rámci verejnej dopravy. Súčasťou je aj metro a vlaková doprava.

Podľa informácií z iPhone-ticker.de dostali podobné rozšírenie aj ďalšie veľké mestá v Rakúsku, niektoré regióny však stále nemajú v aplikácii plne spracovanú túto časť dopravy. V praxi tak môžu byť dostupné navigačné informácie pre niektorý typ dopravy, ale pre ďalšie formy už môžu chýbať.

Navigácia pre hromadnú dopravu sa v Apple mapách objavila pre piatimi rokmi s príchodom iOS 9. Vtedy bola pomerne málo rozšírená. Postupom času ju však Apple priniesol aj do ďalších regiónov a krajín.

zdroj: iPhone-ticker

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.