Vyšli updaty pre iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS

Apple v týchto dňoch vydal viacero aktualizácii. Čo nové prinášajú?

iOS a iPadOS 13.5.1

Drobný update prichádza týždeň po vydaní verzie 13.5, ktorá priniesla Exposure Notification API, úpravy vo FaceTime či vyladenie odomykania telefónu s nasadeným rúškom.

Nová aktualizácia má podľa oficiálnych informácií obsahovať dôležité bezpečnostné zmeny a odporúča sa všetkým používateľom. Malo by ísť o opravu predošlej zraniteľnosti voči jailbreaking nástroju unc0ver, ktorý vyšiel minulý týždeň a údajne funguje aj pre najnovšie verzie iOS, vrátane 13.5.

macOS 10.15.5

Aj Mac platforma dostala nový update v podobe verzie 10.15.5. Ide o doplnkovú aktualizáciu, ktorá je podobne ako vyššie spomenuté, zameraná na bezpečnosť systému. Apple ju odporúča všetkým používateľom.

watchOS 6.2.6

Operačný systém Apple hodiniek prichádza v deviatej aktualizácii s bezpečnostnými vylepšeniami. Apple ho vydal týždeň po predošlom watchOS 6.2.5, ktorý predstavil Pride ciferníky.

tvOS 13.4.6

Update je určený pre štvrtú a piatu generáciu Apple TV. Ide o menšiu aktualizáciu, ktorá vyšla týždeň po tvOS 13.45.

Nový update sa už tradične zameriava na drobné ladenie systému “pod kapotou” a úpravy jednotlivých funkcií. Podobne ako ostatné spomínané aktualizácie pre ďalšie Apple platformy obsahuje bezpečnostné vylepšenia, ktoré sú odporúčané pre všetkých majiteľov Apple TV.

zdroj: Apple

komentárov
  1. mne update na 10.15.5 pri mbp16 vobec nepomohol, pri prebudzani zo spanku sa restartuje, nasledne ani dalsi update co expresne vydali nevyriesil problem, trapna situacia :)

  2. mne aktualne pomohlo ked som vypol automaticke prepianei grafiky, zda sa ze viem uspat pocitac s tym ze sa mi nerestartne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?