Vyšli updaty pre iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS

Apple v týchto dňoch vydal viacero aktualizácii. Čo nové prinášajú?

iOS a iPadOS 13.5.1

Drobný update prichádza týždeň po vydaní verzie 13.5, ktorá priniesla Exposure Notification API, úpravy vo FaceTime či vyladenie odomykania telefónu s nasadeným rúškom.

Nová aktualizácia má podľa oficiálnych informácií obsahovať dôležité bezpečnostné zmeny a odporúča sa všetkým používateľom. Malo by ísť o opravu predošlej zraniteľnosti voči jailbreaking nástroju unc0ver, ktorý vyšiel minulý týždeň a údajne funguje aj pre najnovšie verzie iOS, vrátane 13.5.

macOS 10.15.5

Aj Mac platforma dostala nový update v podobe verzie 10.15.5. Ide o doplnkovú aktualizáciu, ktorá je podobne ako vyššie spomenuté, zameraná na bezpečnosť systému. Apple ju odporúča všetkým používateľom.

watchOS 6.2.6

Operačný systém Apple hodiniek prichádza v deviatej aktualizácii s bezpečnostnými vylepšeniami. Apple ho vydal týždeň po predošlom watchOS 6.2.5, ktorý predstavil Pride ciferníky.

tvOS 13.4.6

Update je určený pre štvrtú a piatu generáciu Apple TV. Ide o menšiu aktualizáciu, ktorá vyšla týždeň po tvOS 13.45.

Nový update sa už tradične zameriava na drobné ladenie systému “pod kapotou” a úpravy jednotlivých funkcií. Podobne ako ostatné spomínané aktualizácie pre ďalšie Apple platformy obsahuje bezpečnostné vylepšenia, ktoré sú odporúčané pre všetkých majiteľov Apple TV.

zdroj: Apple

komentárov
  1. mne update na 10.15.5 pri mbp16 vobec nepomohol, pri prebudzani zo spanku sa restartuje, nasledne ani dalsi update co expresne vydali nevyriesil problem, trapna situacia :)

    0
    0
  2. mne aktualne pomohlo ked som vypol automaticke prepianei grafiky, zda sa ze viem uspat pocitac s tym ze sa mi nerestartne

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť