Vyšli updaty pre iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS

Apple v týchto dňoch vydal viacero aktualizácii. Čo nové prinášajú?

iOS a iPadOS 13.5.1

Drobný update prichádza týždeň po vydaní verzie 13.5, ktorá priniesla Exposure Notification API, úpravy vo FaceTime či vyladenie odomykania telefónu s nasadeným rúškom.

Nová aktualizácia má podľa oficiálnych informácií obsahovať dôležité bezpečnostné zmeny a odporúča sa všetkým používateľom. Malo by ísť o opravu predošlej zraniteľnosti voči jailbreaking nástroju unc0ver, ktorý vyšiel minulý týždeň a údajne funguje aj pre najnovšie verzie iOS, vrátane 13.5.

macOS 10.15.5

Aj Mac platforma dostala nový update v podobe verzie 10.15.5. Ide o doplnkovú aktualizáciu, ktorá je podobne ako vyššie spomenuté, zameraná na bezpečnosť systému. Apple ju odporúča všetkým používateľom.

watchOS 6.2.6

Operačný systém Apple hodiniek prichádza v deviatej aktualizácii s bezpečnostnými vylepšeniami. Apple ho vydal týždeň po predošlom watchOS 6.2.5, ktorý predstavil Pride ciferníky.

tvOS 13.4.6

Update je určený pre štvrtú a piatu generáciu Apple TV. Ide o menšiu aktualizáciu, ktorá vyšla týždeň po tvOS 13.45.

Nový update sa už tradične zameriava na drobné ladenie systému “pod kapotou” a úpravy jednotlivých funkcií. Podobne ako ostatné spomínané aktualizácie pre ďalšie Apple platformy obsahuje bezpečnostné vylepšenia, ktoré sú odporúčané pre všetkých majiteľov Apple TV.

zdroj: Apple

komentárov
  1. mne update na 10.15.5 pri mbp16 vobec nepomohol, pri prebudzani zo spanku sa restartuje, nasledne ani dalsi update co expresne vydali nevyriesil problem, trapna situacia :)

    0
    0
  2. mne aktualne pomohlo ked som vypol automaticke prepianei grafiky, zda sa ze viem uspat pocitac s tym ze sa mi nerestartne

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.