Vyšla prvá public beta watchOS 7

Apple vydal prvú testovaciu verziu nového systému pre svoje hodinky.

Public beta prichádza týždeň po vydaní štvrtej betaverzie pre vývojárov a šesť týždňov od predstavenie na WWDC. Nový watchOS 7 má byť veľkou aktualizáciou, ktorá ponúkne nové funkcie pre sledovanie kvality spánku. Pribudne aj Wind Down, funkcia zameraná na dodržiavanie určenej večierky či nový Sleep Mode, ktorý aktivuje režim Nerušiť a stlmí jas na displeji. Po prebudení nájdete na displeji info o počasí, či stave batérie.

Po novom dostanú vaše hodinky s nainštalovaným watchOS 7 automatickú detekciu umývania rúk, ktoré dokáže sledovať, či si ruky umývate dostatočne dlho.

Face Sharing umožní zdieľanie ciferníkov s ďalšími používateľmi a takisto inštalovanie nových z App Store, alej z Messages, Mailu či webových stránok. Keď už je reč o tomto prvku, aktualizovaný watchOS obshuje aj nový Chronograph Pro ciferník s tachometrom.

Apka Activity sa mení na Fitness, Siri ponúkne hovorené preklady a na hodinkách nájdete aj aplikáciu Shortcuts známu napríklad z iPhonu.

Na ktorých Apple Watch systém môžete nainštalovať?

Nový watchOS je kompatibilný s Apple Watch Series 3, 4 a 5. Na starších modeloch ako Series 1 a 2 žiaľ watchOS 7 nepobeží.

zdroj: MacRumors 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť