Vyšla prvá public beta watchOS 7

Apple vydal prvú testovaciu verziu nového systému pre svoje hodinky.

Public beta prichádza týždeň po vydaní štvrtej betaverzie pre vývojárov a šesť týždňov od predstavenie na WWDC. Nový watchOS 7 má byť veľkou aktualizáciou, ktorá ponúkne nové funkcie pre sledovanie kvality spánku. Pribudne aj Wind Down, funkcia zameraná na dodržiavanie určenej večierky či nový Sleep Mode, ktorý aktivuje režim Nerušiť a stlmí jas na displeji. Po prebudení nájdete na displeji info o počasí, či stave batérie.

Po novom dostanú vaše hodinky s nainštalovaným watchOS 7 automatickú detekciu umývania rúk, ktoré dokáže sledovať, či si ruky umývate dostatočne dlho.

Face Sharing umožní zdieľanie ciferníkov s ďalšími používateľmi a takisto inštalovanie nových z App Store, alej z Messages, Mailu či webových stránok. Keď už je reč o tomto prvku, aktualizovaný watchOS obshuje aj nový Chronograph Pro ciferník s tachometrom.

Apka Activity sa mení na Fitness, Siri ponúkne hovorené preklady a na hodinkách nájdete aj aplikáciu Shortcuts známu napríklad z iPhonu.

Na ktorých Apple Watch systém môžete nainštalovať?

Nový watchOS je kompatibilný s Apple Watch Series 3, 4 a 5. Na starších modeloch ako Series 1 a 2 žiaľ watchOS 7 nepobeží.

zdroj: MacRumors 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?