Zákaz WeChatu môže nabúrať predaje iPhonu

Krok súčasnej administratívy môže mať dopad na viacero oblastí a podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kua sú čísla predajov Apple smartfónu jednou z nich.

Nariadenie, ktoré Trump podpísal, môže pri zavedení v plnom rozsahu v praxi odstrániť WeChat z App Store celosvetovo. Ide pritom o významnú aplikáciu na čínskom trhu a jej absencia by mohla podľa odhadov priniesť až 30% pokles predajov iPhonu.

Pre tamojších používateľov predstavuje WeChat viac ako iba komunikačný nástroj. Je vďaka nemu možné realizovať platby, riešiť sociálne siete, prezerať správy, nakupovať a mnoho ďalších online aktivít. Často býva označovaný ako OS v rámci OS – práve vďaka svojmu rozvetveniu.

Spomínaný príkaz Trumpovej administratívy vo svojom znení hovorí o úplnom zákaze transakcií medzi firmami zo Spojených štátov a WeChat platformou. V tom prípade by musel túto aplikáciu zo svojho obchodu stiahnuť aj Apple.

Ak by sa ešte pred zavedením do platnosti nariadenie zmiernilo a požadovalo iba odstránenie z App Store pre USA, mohlo by to priniesť oveľa menšie nepríjemnosti. Kuo odhaduje pri takomto scenári pokles predajov 3 až 6% percent.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?