TikTok bol koncom roka najsťahovanejšou iOS apkou

Aplikácia pre zdieľanie videí, zaznamenala svetové prvenstvo v počte stiahnutí. Za ňou nasledujú ďalšie populárne platformy.

Prvá päťka pokračuje YouTubom, Instagramom, WhatsAppomFacebookom. Kontroverzný TikTok pritom čelí obvineniam z posielania osobných údajov do Číny ako aj s porušovania zákonov na ochranu detí v online priestore, vďaka čomu je jednoduchšie pre predátorov tieto deti kontaktovať. Platforma už za sebou má aj pokutu vo výške 5,7 milióna dolárov.

V USA prekonal TikTok zaostal už iba za Disney+, ktorý kraľuje tamojšiemu rebríčku. Obe platformy prispeli k ukončeniu celoročného prvenstva YouTube. U nás v Európe sa na prvé miesto dostal WhatsApp, ktorý predbehol TikTok, Instagram, YouTubeGoogle Maps.

Pokiaľ ide o herný segment, tu sa jednotkou stal Call of Duty: Mobile. Celosvetovo v App Store aj na Google Play.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.