TikTok bol koncom roka najsťahovanejšou iOS apkou

Aplikácia pre zdieľanie videí, zaznamenala svetové prvenstvo v počte stiahnutí. Za ňou nasledujú ďalšie populárne platformy.

Prvá päťka pokračuje YouTubom, Instagramom, WhatsAppomFacebookom. Kontroverzný TikTok pritom čelí obvineniam z posielania osobných údajov do Číny ako aj s porušovania zákonov na ochranu detí v online priestore, vďaka čomu je jednoduchšie pre predátorov tieto deti kontaktovať. Platforma už za sebou má aj pokutu vo výške 5,7 milióna dolárov.

V USA prekonal TikTok zaostal už iba za Disney+, ktorý kraľuje tamojšiemu rebríčku. Obe platformy prispeli k ukončeniu celoročného prvenstva YouTube. U nás v Európe sa na prvé miesto dostal WhatsApp, ktorý predbehol TikTok, Instagram, YouTubeGoogle Maps.

Pokiaľ ide o herný segment, tu sa jednotkou stal Call of Duty: Mobile. Celosvetovo v App Store aj na Google Play.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?