Skype apka ponúka odteraz rozmazania pozadia

Neupratali ste si pred videohovorom? Nevadí!

Nový update obľúbenej komunikačnej aplikácie prináša možnosť, ktorá poteší nejedného z nás. Rozmazanie pozadia funguje pomocou umelej inteligencie, ktorá dokáže rozpoznávať ľudí a tým pádom zaostriť na vás v rámci záberu. Či už máte teda za sebou neporiadok alebo napríklad pracovné veci načrtnuté na stene za vami, nemusíte mať obavy.

Funkcia rozmazania v Skype je podobná ako pri softvéri Microsoft Teams. Výsledný efekt by sa dal prirovnať k bokeh efektu pri fotke, napríklad v portrétovom režime na vašom iPhone. V tomto prípade však ide o rozostrenie v pohybe.

Desktopová verzia Skypu už nejaký čas blur ponúkala, teraz konečne prišiel rad aj na mobilnú apku. Novú možnosť povolíte v nasaveniach alebo aj počas hovoru cez položku Blur my background.

zdroj: Skype

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.