Skype apka ponúka odteraz rozmazania pozadia

Neupratali ste si pred videohovorom? Nevadí!

Nový update obľúbenej komunikačnej aplikácie prináša možnosť, ktorá poteší nejedného z nás. Rozmazanie pozadia funguje pomocou umelej inteligencie, ktorá dokáže rozpoznávať ľudí a tým pádom zaostriť na vás v rámci záberu. Či už máte teda za sebou neporiadok alebo napríklad pracovné veci načrtnuté na stene za vami, nemusíte mať obavy.

Funkcia rozmazania v Skype je podobná ako pri softvéri Microsoft Teams. Výsledný efekt by sa dal prirovnať k bokeh efektu pri fotke, napríklad v portrétovom režime na vašom iPhone. V tomto prípade však ide o rozostrenie v pohybe.

Desktopová verzia Skypu už nejaký čas blur ponúkala, teraz konečne prišiel rad aj na mobilnú apku. Novú možnosť povolíte v nasaveniach alebo aj počas hovoru cez položku Blur my background.

zdroj: Skype

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?