Sklápací iPhone s Touch Barom a priestorom pre notifikácie?

Najnovší patent z Cupertina obsahuje aj takéto koncepty.

V dokumentácii k patentu sa spomína iPhone, ktorý možno zložiť. Nie však presne v strede ale s vyčnievajúcou časťou. Práve tá má slúžiť na zobrazovanie rôznych upozornení.

Obsah, ktorý by sa v tejto časti používateľom zobrazoval by mal byť interaktívny – ovládateľný dotykom. V patente sa spomína aj alternatívne riešenie vo forme sekundárneho displeja v zadnej stene smartfónu. V praxi by tak malo ísť o prvok, ktorý možno prirovnať k Touch Baru na súčasných MacBookoch Pro.

Patenty skladacích telefónov aj samotné zariadenia takto riešené nie sú ničím novým. Nie vždy sa to podarí a ako poznáme Apple, ich prístup je skôr počkať ako sa veci vyvinú a ako budú fungovať. Inými slovami, kalifornské jablko chce byť najlepšie, nie nevyhnutne prvé.

zdroj: 9to5Mac

cover: iOS Beta News

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.