Nový Mac mini s M1 zvládne až šesť externých displejov

V prípade laptopov s novým Apple procesorom je to päť displejov. Všetky tri stroje v praktickom teste predčili oficiálne špecifikácie.

Na úvod niekoľko údajov, s ktorými prišiel Apple v súvislosti s konektivitou externých displejov a nových M1 Macov.

Podľa oficiálnej špecifikácie Apple dokážu MacBook AirMacBook Pro s M1 čipom prenášať obraz na jeden 6K displej s 60Hz. Mac mini podľa Apple zvládne jeden 6K displej s 60Hz cez Thunderbolt a jeden 4K displej s 60Hz cez HDMI 2.0.

V porovnaní s predchádzajúcou generáciou identických zariadení, ktoré však namiesto M1 mali Intel procesor, je to o jeden displej menej. 

MacBook Air (Intel)

  • 1x 6K / 5K displej
  • 2x 4K displej

MacBook Pro (Intel)

  • 1x 5K
  • 2x 4K displej

Mac mini (Intel)

  • 1x 5K displej a 1x 4K displej
  • 3x 4K displej

Lepšie to však pre novú generáciu Apple počítačov z hľadiska externých displejov vyzerá podľa testu, ktorý robil YouTuber Ruslan Tulupov. Ten zistil, že je možné k Mac mini s M1 pripojiť šesť externých displejov a k MacBookom zhodne päť externých displejov – s použitím DisplayPort adaptérov a DisplayLink softvéru. Vďaka tomuto riešeniu je možné s využitím dodatočných adaptérov vytvoriť priestor na pripojenie väčšieho počtu obrazoviek.

V teste sa objavila paleta displejov od 4K po 1080p, keďže Thunderbolt porty v Macu nemajú dostatočnú šírku pásma pre simultánne pripojenie šiestich 4K displejov v plnom rozlíšení. Z toho vyplýva, že aj napriek teoretickej možnosti prekročiť základný limit externých displejov, bude potrebné zvážiť výber konfigurácie pokiaľ ide o rozlíšenia.

Test priniesol uspokojivý výsledok. Mac mini dokázal bez poklesu počtu snímkov pri paralelnom prehrávaní videí vo vysokom rozlíšení a práci vo Final Cut Pro.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.