iPad Pro 2021: mini-LED začiatkom roka OLED displej v druhom polroku

O prvej technológii displeja sa už nejaký čas hovorilo, nové info však vrhá zaujímavé svetlo na plány Apple pre iPad.

iPad s mini-LED podsvietením by podľa kórejského portálu The Elec mal doraziť v prvej polovici nadchádzajúceho roku a o šesť mesiacov neskôr by sme sa mali dočkať aj verzie s OLED technológiou. Na vývoji už teraz pracujú Samsung a LG.

Nová mini-LED technológia sa má podľa viacerých zdrojov objaviť iba v Pro sekcii iPad lineupu. Zvyšok modelov teda možno ostane pri tradičnom LCD a až neskôr dostane OLED displej.

Mini-LED aj OLED majú viacero výhod. Oproti LCD ponúkajú vyšší jas, lepší kontrast a takisto úsporu energie. Druhá menovaná technológia sa nachádza napríklad v súčasných iPhonoch a Apple Watch.

iPad Pro sa naposledy aktualizácie dočkal v marci tohto roku. Šlo vtedy o v zásade kozmetický update – čip A12Z Bionic bol v podstate “prezlečený” A12X s GPU jadrom navyše. Zariadenie ponúklo Ultra Wide kameru, LiDAR skener a lepšie mikrofóny.

zdroj: The Elec

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.