Nielen vlastné procesory: Mac bude mať aj vlastnú grafiku

Apple Silicon
Apple dáva košom Intelu, AMD a Nvidii.

Vyzerá to nakoniec, že Apple nedáva košom len Intelu, ale aj AMD. To dnes vyrába grafické karty pre Mac, kde ich nájdeme najmä v high-endových zariadeniach ako sú 16″ MacBook Pro, iMac alebo Mac Pro.

V tabuľke, kde Apple porovnáva Mac s Intel procesorom a Mac s Apple procesorom, sa nachádzajú aj informácie o grafických čipoch. Nie sú konkrétne, avšak vyplýva, že budúce počítače budú mať Apple grafickú kartu. Len pre zaujímavosť, Apple začal využívať vlastné grafické čipy pred tromi rokmi v telefónoch iPhone 8, iPhone 8 Plus a iPhone X. Vtedy dal definitívne košom firme PowerVR, ktorá vyrábala grafiky pre iPhone, iPad a ďalšie ARM-based zariadenia od Applu takmer 10 rokov.

Zdá sa, že tieto znalosti chce Apple napokon využiť aj pri chystaných počítačoch, ktoré budú podporovať len vlastné grafické čipy. To zároveň znamená, že budúce počítače Mac nebudú podporovať eGPU, externé grafické karty, aké sa dali alebo dajú stále kúpiť v Apple Online Store alebo u partnerov Applu. Úplne totiž vypadne podpora grafík AMD, Nvidia a Intel.

Vývojárov tiež zaujme, že okrem Metal 2 API budú tieto počítače podporovať aj novú, celoplošnú verziu Apple Metal.

komentár
  1. To už tady všechno bylo před Intelem a víme jak to dopadlo byla to katastrofa apply běžely o 50% pomaleji než všechny ostatní počítače. Doufám že to za pár let nedopadne stejně

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.