Náramok Solo Loop sa môže časom “vyťahať”

Apple v oficiálnom stanovisku zdôrazňuje elasticitu materiálu, ktorá sa môže postupne znížiť.

Prekvapenie sa nekoná

Náramok z jediného kusu silikónu je dostupný v 18 rôznych veľkostiach, ku ktorým Apple pripravil papierovú pomôcku. Tú si môžu ľudia doma vytlačiť a zistiť, ktorá veľkosť je pre nich tá pravá. Z praktických skúsenosti však vychádza, že najistejším spôsobom pre to, aby vám náramok sadol ako… uliaty, je vyskúšať si ho v kamennej predajni.

Najnovšie treba zobrať do úvahy aj ďalší faktor, ktorý súvisí práve s materiálom, z ktorého je Solo Loop vyrobený. Silikón môže časom túto svoju pružnosť stratiť a zväčšiť svoj obvod. Vec, ktorá neprekvapí, no určite neškodí ju pripomenúť.

Paralelne s týmto vyhlásením Apple aktualizoval aj spomínanú pomôcku, v ktorej odporúča merať s dobre priliehajúcou maketou okolo zápästia v mieste, kde hodinky nosíte.

Neskoršie povolenie silikónového náramku je užitočné brať do úvahy aj pokiaľ ide o meranie okysličenia krvi. Touto funkciou disponujú nové Apple Watch Series 6. Z oficiálnych informácií vieme, že pre jej správne fungovanie je potrebné, aby hodinky na ruke sedeli pevne a diódy, ktoré sú umiestnené na spodnej strane zariadenia mali dostatočný kontakt s rukou.

Na záver ešte dodáme, že povolenie materiálu sa týka výlučne Solo Loop línie. Pletené náramky Braided Solo z polyesteru sú podľa Apple “imúnne”.

zdroj: MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.