Takto vyzerala téma Windows XP inšpirovaná macOS

Microsoft v minulosti pracoval na motíve, ktorý sa nápadne podobal na vtedajší Mac OS X Aqua.

Cukríky od Microsoftu

Tému objavil portál The Verge, ktorý si ju všimol v uniknutom zdrojovom kóde Windows XP. V kóde sa spomínalo viacero nevydaných motívov z roku 2000 a medzi nimi aj tento, inšpirovaný Mac vizualitou. Práve v tomto období Microsoft s Apple zvádzali vyostrený boj v segmente operačných systémov.

Motív s názvom Candy vo viacerých aspektoch pripomína práve UI Aquy od Apple, ktorú značka predstavila na Macworld Conference & Expo v roku 2000. Téma od Apple vtedy položila základy pre vizuálny prístup, ktorý evokoval priestorovú hĺbku vďaka použitiu tieňov a priehľadnosti či prvkov inšpirovaných vodným živlom.

Téma bola zamýšľaný pre interné používanie v Microsofte, nikdy sa však nedočkala dokončenia. Vývojári spoločnosti údajne využívali predlohu – tému Aqua – ako šablónu pri tvorbe Windows XP.

Candy nakoniec v cieľovej rovinke porazila známa modro-zelená Luna, ktorá sa dostala až do finálnej verzie Windows XP, ktorý vyšiel o rok na to.

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.