iOS 14 návod: Ako používať Obraz v obraze

Nová možnosť, ktorú na iPhone či iPad priniesli čerstvé aktualizácie, ponúka užitočné riešenie, keď chcete alebo potrebujete popri sledovaní videa robiť niečo ďalšie. Prinášame postup, ako funkciu využívať.

Používanie režimu Obraz v obraze alebo Picture-in-Picture (PiP) je úplne jednoduché. Ak sledujete nejaké video, stačí swipe gestom smerom hore vyvolať domovskú obrazovku a video sa bude prehrávať ďalej – v zmenšenom náhľade. PiP môžete aktivovať aj kliknutím na príslušnú ikonku v rámci videa.

       

Zatiaľ môžete “nerušene” odpisovať na maily či správy alebo čokoľvek iné, čo potrebujete. Veľkosť náhľadu si viete prispôsobiť klasickým gestom dvoch prstov ako pri zoomovaní. Ak vám náhľad niekde prekáža, môžete ho ťahaním presunúť do iného zo štyroch rohov displeja.

     

PiP viete aj celkom “upratať” cez swipe k okraju obrazovky. Video sa bude ďalej prehrávať a šípka na displeji vám naznačí, ktorým smerom stačí znovu swipnúť, aby ste sa k nemu vrátili.

       

Pre návrat do celoobrazovkového režimu stačí ťuknúť na príslušnú ikonku PiP v pravom hornom rohu videa. Ťuknutím na symbol X vľavo hore zase video zavriete.

iPad

PiP režim na iPade funguje podobne. Stačí spustiť video a ťuknúť na symbol PiP. Ak máte model, ktorý je vybavený tlačidlom Home, môžete stlačiť ten, čím sa vám zobrazí prehľad otvorených aplikácií, odkiaľ môžete prejsť buď na plochu alebo do inej apky. Video sa bude prehrávať v zmenšenom náhľade.

Ten je možné presúvať po obrazovke, zmenšovať a zväčšovať jeho veľkosť, či presunúť ho na ďalšiu plochu. Prejsť do celoobrazovkového režimu či zavrieť video môžete rovnakým spôsobom ako na iPhone.

Na záver

Nie všetky aplikácie Obraz v obraze podporujú. Napríklad taký YouTube, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie videoaplikácie, ponúka PiP iba v rámci Premium účtov. Dočasne bolo možné túto vec vyriešiť prehrávaním v Safari a v Desktop verzii stránky, ale zdá sa, že YouTube túto možnosť už stihol zablokovať.

Príklady apiek, ktoré fungujú:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.