iOS 14 návod: Ako používať Obraz v obraze

Nová možnosť, ktorú na iPhone či iPad priniesli čerstvé aktualizácie, ponúka užitočné riešenie, keď chcete alebo potrebujete popri sledovaní videa robiť niečo ďalšie. Prinášame postup, ako funkciu využívať.

Používanie režimu Obraz v obraze alebo Picture-in-Picture (PiP) je úplne jednoduché. Ak sledujete nejaké video, stačí swipe gestom smerom hore vyvolať domovskú obrazovku a video sa bude prehrávať ďalej – v zmenšenom náhľade. PiP môžete aktivovať aj kliknutím na príslušnú ikonku v rámci videa.

       

Zatiaľ môžete “nerušene” odpisovať na maily či správy alebo čokoľvek iné, čo potrebujete. Veľkosť náhľadu si viete prispôsobiť klasickým gestom dvoch prstov ako pri zoomovaní. Ak vám náhľad niekde prekáža, môžete ho ťahaním presunúť do iného zo štyroch rohov displeja.

     

PiP viete aj celkom “upratať” cez swipe k okraju obrazovky. Video sa bude ďalej prehrávať a šípka na displeji vám naznačí, ktorým smerom stačí znovu swipnúť, aby ste sa k nemu vrátili.

       

Pre návrat do celoobrazovkového režimu stačí ťuknúť na príslušnú ikonku PiP v pravom hornom rohu videa. Ťuknutím na symbol X vľavo hore zase video zavriete.

iPad

PiP režim na iPade funguje podobne. Stačí spustiť video a ťuknúť na symbol PiP. Ak máte model, ktorý je vybavený tlačidlom Home, môžete stlačiť ten, čím sa vám zobrazí prehľad otvorených aplikácií, odkiaľ môžete prejsť buď na plochu alebo do inej apky. Video sa bude prehrávať v zmenšenom náhľade.

Ten je možné presúvať po obrazovke, zmenšovať a zväčšovať jeho veľkosť, či presunúť ho na ďalšiu plochu. Prejsť do celoobrazovkového režimu či zavrieť video môžete rovnakým spôsobom ako na iPhone.

Na záver

Nie všetky aplikácie Obraz v obraze podporujú. Napríklad taký YouTube, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie videoaplikácie, ponúka PiP iba v rámci Premium účtov. Dočasne bolo možné túto vec vyriešiť prehrávaním v Safari a v Desktop verzii stránky, ale zdá sa, že YouTube túto možnosť už stihol zablokovať.

Príklady apiek, ktoré fungujú:

 • Netflix
 • Amazon Prime Video
 • Apple TV
 • Disney+
 • Google Chrome
 • Google Play Movies & TV
 • HBO Go
 • iTunes Store
 • Safari
 • Shazam
 • TIDAL Music
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.