MacBooky a iPady s mini-LED by mohli doraziť už v prvom polroku 2021

Nový report od DigiTimes prináša detailnejší pohľad na plány Apple.

Čerstvé info od portálu ďalej rozvíja správy o tom, že Apple výrazne podporuje príchod novej technológie (doslova) na obrazovky jeho zariadení a snaží sa celý proces čo najviac zrýchliť.

Podľa DigiTimes chce Apple predstaviť prvý iPad Pro s mini-LED už v úvodnom štvrťroku 2021. V nasledovnom kvartáli by zase mal putovať do výroby MacBook Pro s novou technológiou displeja. Report takisto zmieňuje aj prípravu jednotlivých výrobcov, ktorý si na príchod mini-LED chystajú kapacity.

Podľa renomovaného odborníka na Apple, Ming-Chi Kua, sa značka pustí do výroby mini-LED panelov pre nový iPad v závere aktuálneho roku. Príchod novej generácie tabletu s prívlastkom Pro očakáva Kuo v prvej polovici roku 2021. Cupertino údajne pracuje aj na dvojici nových MacBookov Pro s uhlopriečkami 16,1 a 14,1 palca a s technológiou mini-LED.

Jej hlavnými benefitmi je širšie farebný gamut, vysoký kontrast a HDR či stmavovanie konkrétnych častí obrazovky. Kuo očakáva, že nové obrazovky výrazným spôsobom zvýšia úroveň produktivity aj zábavy pri používaní zariadenia.

Všetky očakávané MacBooky Pro budú s najväčšou pravdepodobnosťou disponovať novými Apple Silicon procesormi.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.