5G napreduje rýchlejšie ako hovorili odhady

Tento rok by podľa upravenej prognózy malo byť nové pripojenie k dispozícii pre miliardu ľudí.

O svetlejších vyhliadkach pre 5G pokiaľ ide o jeho rozšírenie informovala spoločnosť Ericsson. Podľa švédskeho giganta bude mať prístup k sieti do konca tohto roku miliarda obyvateľov planéty. V praxi tak bude 5G dostupnejší rýchlejšie ako 3G či 4G/LTE. Do roku 2026 by podľa Ericssonu malo 5G využívať 60% populácie.

Svoju prognózu založila spoločnosť na troch faktoroch – cenovej dostupnosti 5G smartfónov, vysokej priorite budovania 5G infraštrtuktúry v mnohých krajinách a v neposlednom rade aj na konkurenčnom boji medzi operátormi, pre ktorých bude 5G silnou marketingovou zbraňou. V súčasnosti už určitým spôsobom ponúka novú sieť stovka mobilných operátorov.

Apple sa síce v správe od Ericssonu nespomína ako spúšťač týchto zmien, no je na mieste považovať príchod 5G iPhonu už tento rok za jeden z impulzov pre operátorov.

zdroj: CNET

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.