Apple dostal od Talianska pokutu 10 miliónov eur

Kalifornské jablko bude musieť zaplatiť kvôli údajnému zavádzaniu v rámci marketingu k iPhonu. Čo presne sa stalo?

Apple bol obvinený, že v rámci promovacích materiálov, ktoré informovali o tom ako dlho iPhone vydrží vo vode bez poškodenia, nehovoril úplne pravdu.

V textoch, ktoré sa viazali hneď k niekoľkým generáciám iPhonu od iPhone 8 až po iPhone 1, spoločosť uviedla, že smartfóny sú odolné v rozmedzí jedného až štyroch metrov pod hladinou a to podobu 30 minút – presné parametre sa líšia podľa konkrétneho modelu.

Vyšetrovacia komisia, ktorá sa na tvrdenia pozrela bližšie však prišla k záveru, že marketingová komunikácia už nehovorí o tom, že aby bolo možné dosiahnuť deklarovaná odolnosť iPhonu, je potrebné splniť aj niekoľko ďalších podmienok. Musí ísť o laboratórne podmienky, kedy sa iPhone nachádza v stojatej a čistej vode. Nešlo teda o test v situácii, v ktorej sa so svojim zariadením pravdepodobne môžu ocitnúť bežní používatelia.

Zaujímavé je aj zistenie, že reklamačný poriadok nepokrýva škody spôsobené tekutinami.

Toto spojenie jednak veľmi asertívneho komunikovania vodeodolnosti a nekrytia škôd na produkte, ktoré práve tekutý živel spôsobí bolo tŕňom v oku pre regulačnú komisiu. Výsledkom je teda 10 miliónová pokuta, ktorú teraz musí Cupertino zaplatiť.

V pamäti môžu niektorí ešte mať kauzu spred dvoch rokov – Apple vtedy dostal pokutu v rovnakej výške. V tom prípade šlo o škrtenie výkonu pri starších iPhonoch, ktoré mali súvis s opotrebením batérie.

zdroj: MacRumors

cover: Unsplash / Michele Bitetto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.