Logo nadchádzajúceho eventu opäť skrýva prekvapenie

Apple oficiálne oznámil dátum nového, októbrového iPhone 12 eventu. Presnejšie sa jedná o 13. októbra o 9:00 GTM. V našom časovom pásme sa jedná o 19:00.

Tento event bude niesť názov “Hi, Speed” a tak ako pri predchádzajúcom evente “Time Flies” si Apple neodpustil menší “easter egg” alebo inak povedané prekvapenie pre zvedavých fanúšikov, aby tým trocha spestril predstavenie nového iPhonu 12.

Na hlavnej stránke Apple eventu sa zobrazí grafika, dátum a čas októbrového “Hi, Speed” eventu spolu s možnosťou pridania si eventu do kalendára. No na iPhone a iPade je možné kliknúť na obrázok eventu a otvoriť tak skrytú funkciu rozšírenej reality, ktorú ako prvý objavil Parker Ortolani.

Zábavné prekvapenie zobrazí interaktívnu animáciu, kde logo eventu z modrých, zlatých a oranžových kruhov zrazu exploduje do bublín, v ktorých strede sa bude vznášať dátum eventu v oranžovej farbe. S animáciou sa dá na pár minút zabaviť, pričom sa dá na ňu pozerať z rôznych uhlov a animácia bude “explodovať” do bublín a vracať sa do tvaru loga eventu dookola.

zdroj: 9To5Mac

komentárov
 1. Hmm
  Fakt to ide iba cez Safari. Tak som dlho hľadal ten “správny” prehliadač na mojom iPhone a nakoniec som ho našiel vyskúšal a zavrel. Následne som sa vrátil na mnou preferovaný prehliadač.
  Mohli to urobiť i pre ostatné prehliadače, aspoň pre tie čo majú väčšinový trhový podiel.
  Nechápem, prečo sa Apple hrá stále iba na svojom piesočku. Už sú s tým trapní.

  0
  0
 2. Duri d p c prestan hajtovat. Asi ze oni su vyvojari safari teda oni vedia povolit nativne AR komponenty v iphone. To ci to ich konkurencia to nechce implementovat teda tvoje veta “Mohli to urobit” no nemohli lebo pokial viem oni nevyvyjaju chrome, edge atd.

  0
  0
 3. Ja nehejtujem – proste chodí to iba v Safari a bodka.
  Nech nie je Apple taký úzkoprsí a funguje to i na inom prehliadači či OS . Veď Safari nie je najrozšírenejší prehliadač, ani iOS 🙂 Možno by si to radi pozreli i z iných prehliadačov, systémov.
  Čo tak implementovať medzinárodne dohodnuté štandardy aby to chodilo i v iných prehliadačoch? Toto mi pripomína jednu dobu keď Microsoft Explorer kašlal na štandardy a stránky v štandardoch v ňom jednoducho nešli…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.