iOS 14 návod: Ako si nastaviť zrkadlenie selfie

Nová verzia systému iOS prináša aj toto šikovné nastavenie.

Zvyk z rôznych sociálnych sietí nás naučil nevšímať si zvláštnosť zrkadlených selfie fotiek – pri fotení vidíme náhľad toho, ako bude fotka vyzerať.

V prípade natívnej apky Kamera to však tak nie je. Po vyfotení selfie môžete vidieť, že finálna fotka je zkrkadlenou verziou náhľadu, ktorý vám aplikácia ukázala pred stlačením spúšte.

Samozrejme, môžete v rámci úprav fotku “preklopiť”, ale ide o krok navyše, ktorý pri častom používaní môže otravovať. Dnes vám preto ukážeme, ako si celú vec zautomatizujete jedným nastavením.

Automatické zrkadlenie

1. Otvorte si Nastavenia a posuňte sa dolu, kde ťuknite na Kamera (Camera).

2. Nižšie nájdete sekciu Kompozícia (Composition) a v nej možnosť Z prednej kamery ukladať zrkadlený obraz (Mirror Front Camera).

3. Možnosť je v predvolenom stave vypnutá, pre automatické zrkadlenie selfie ju aktivujte.

Výhodou novej možnosti v iOS 14 je, že jedným nastavením určíte správanie prednej kamery pre všetky apky.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.