Konektivita iPhone SE: Najnovšie štandardy, no žiaden čip U1

iPhone SE 2020
Ultraširokopásmový polohový čip nenájdeme ani v novom iPade Pro.

Napriek tomu, že iPhone 11 priniesol nový polohový čip U1, novšie zariadenia ho už nemajú. V súvislosti s ultraširokopásmovým čipom sa hovorilo o možnosti využitia s trackermi AirTag, ktoré sú už otvoreným tajomstvom. Spoločnosť ich konieckoncov sama nechtiac leakla v materiáloch a aplikácia Find My je na polohové trackery pripravená.

Vďaka ultraširokopásmovej technológii by trackery mohli fungovať s vrcholnou precíznosťou. Lenže ak by bol ich kľúčovou súčasťou čip U1, trackery by mohli využívať len užívatelia iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Napriek očakávaniam ho totiž nepodporuje ani nový iPad Pro, ani novší iPhone SE.

Po ostatných stránkach ponúka iPhone SE rovnakú úroveň konektivity ako high-endové iPhony 11. Mobil podporuje gigabitové LTE s 2×2 MIMO a LAA4, ako aj Wi-Fi 6 (802.11ax) s 2×2 MIMO. Jeho výbavu ďalej tvorí Bluetooth 5.0 a NFC čip slúžiaci nielen pre Apple Pay. Čerešničkou na torte je podpora Express Card kariet. Tieto dnes majú využitie v hromadnej doprave a fungujú dokonca aj vtedy, keď je iPhone vybitý. V budúcnosti by technológia mohla byť využitá aj pre CarKey.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.