Konektivita iPhone SE: Najnovšie štandardy, no žiaden čip U1

iPhone SE 2020
Ultraširokopásmový polohový čip nenájdeme ani v novom iPade Pro.

Napriek tomu, že iPhone 11 priniesol nový polohový čip U1, novšie zariadenia ho už nemajú. V súvislosti s ultraširokopásmovým čipom sa hovorilo o možnosti využitia s trackermi AirTag, ktoré sú už otvoreným tajomstvom. Spoločnosť ich konieckoncov sama nechtiac leakla v materiáloch a aplikácia Find My je na polohové trackery pripravená.

Vďaka ultraširokopásmovej technológii by trackery mohli fungovať s vrcholnou precíznosťou. Lenže ak by bol ich kľúčovou súčasťou čip U1, trackery by mohli využívať len užívatelia iPhonu 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Napriek očakávaniam ho totiž nepodporuje ani nový iPad Pro, ani novší iPhone SE.

Po ostatných stránkach ponúka iPhone SE rovnakú úroveň konektivity ako high-endové iPhony 11. Mobil podporuje gigabitové LTE s 2×2 MIMO a LAA4, ako aj Wi-Fi 6 (802.11ax) s 2×2 MIMO. Jeho výbavu ďalej tvorí Bluetooth 5.0 a NFC čip slúžiaci nielen pre Apple Pay. Čerešničkou na torte je podpora Express Card kariet. Tieto dnes majú využitie v hromadnej doprave a fungujú dokonca aj vtedy, keď je iPhone vybitý. V budúcnosti by technológia mohla byť využitá aj pre CarKey.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?