Apple prestal predávať iPhone 8, nadobro tak eliminoval 3D Touch

iPhone 8 Space Gray
3D Touch je nadobro minulosťou v prospech Haptic Touch.

Ak sa nejaká technológia neuchytí, čaká ju postupný koniec. To je aj prípad 3D Touch, ktorá debutovala na iPhone 6s, no ani po rokoch o nej mnoho ľudí buď nevedelo alebo pre ňu nenašlo využitie. Svoj podiel viny na tom nesie samotný Apple, ktorý zanedbal marketing a neskôr ju nahradil softvérovou verziou v podobe Haptic Touch.

Prechod na softvérovú verziu znamenal, že technológiu stačilo vyrobiť len raz a v momente ju mohli získať všetky iOS zariadenia, ktoré majú dotykový displej – čiže všetky. Nebolo kvôli tomu treba kupovať čipy do displeja a zvyšovať tým jeho cenu a zapratať fyzické miesto vovnútri telefónu. Haptic Touch debutoval na iPhone XR, postupne ho však získali iPhone 11, 11 Pro, 11 Pro Max a najnovšie aj nový iPhone SE. Dovčera bol tak iPhone 8 a 8 Plus posledným produktom v ponuke Applu, ktorý ponúkal funkciu 3D Touch. Dnes už ju však neponúka ani jeden aktuálny model.

Haptic Touch však na rozdiel od 3D Touch nevníma tlak, ale reaguje len na dĺžku podržania, kvôli čomu nemôže podporovať niektoré veci, ktoré 3D Touch podporoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.