Je tu podpora pre spoločné nákupy Apple aplikácií

Apple oficiálne spustil dávnejšie ohlásenú možnosť predaja aplikácií pre všetky svoje OS platformy v rámci jedného nákupu.

Prvýkrát túto novinku Apple spomenul vo februári. Na svojej oficiálnej stránke pre developerov teraz uvádza:

MacOS verzie aplikácií môžu byť odteraz zahrnuté v rámci spoločného balíka, čo umožní zákazníkom využívať aplikáciu a nákupy v apke v rámci iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS vďaka jedinému nákupu.

Aby mohli vývojári novinku implementovať, musia upraviť svoju Mac aplikáciu tak, aby využívala rovnaké bundle ID ako iOS verzia apky. App Store následne obe aplikácie spojí do jedného balíka. Ako bolo spomenuté vyššie, unifikácia sa týka aj nákupov v apke.

Okrem zjednodušeného nakupovania softvéru pre používateľov, je tu ešte jeden aspekt, ktorý Apple týmto celým sleduje. Dostať viac do praxe Mac Catalyst – platformu pre developerov, ktorá im umožňuje transfer iPad aplikácii na Mac.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.