Je tu podpora pre spoločné nákupy Apple aplikácií

Apple oficiálne spustil dávnejšie ohlásenú možnosť predaja aplikácií pre všetky svoje OS platformy v rámci jedného nákupu.

Prvýkrát túto novinku Apple spomenul vo februári. Na svojej oficiálnej stránke pre developerov teraz uvádza:

MacOS verzie aplikácií môžu byť odteraz zahrnuté v rámci spoločného balíka, čo umožní zákazníkom využívať aplikáciu a nákupy v apke v rámci iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS vďaka jedinému nákupu.

Aby mohli vývojári novinku implementovať, musia upraviť svoju Mac aplikáciu tak, aby využívala rovnaké bundle ID ako iOS verzia apky. App Store následne obe aplikácie spojí do jedného balíka. Ako bolo spomenuté vyššie, unifikácia sa týka aj nákupov v apke.

Okrem zjednodušeného nakupovania softvéru pre používateľov, je tu ešte jeden aspekt, ktorý Apple týmto celým sleduje. Dostať viac do praxe Mac Catalyst – platformu pre developerov, ktorá im umožňuje transfer iPad aplikácii na Mac.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.