Je tu podpora pre spoločné nákupy Apple aplikácií

Apple oficiálne spustil dávnejšie ohlásenú možnosť predaja aplikácií pre všetky svoje OS platformy v rámci jedného nákupu.

Prvýkrát túto novinku Apple spomenul vo februári. Na svojej oficiálnej stránke pre developerov teraz uvádza:

MacOS verzie aplikácií môžu byť odteraz zahrnuté v rámci spoločného balíka, čo umožní zákazníkom využívať aplikáciu a nákupy v apke v rámci iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS vďaka jedinému nákupu.

Aby mohli vývojári novinku implementovať, musia upraviť svoju Mac aplikáciu tak, aby využívala rovnaké bundle ID ako iOS verzia apky. App Store následne obe aplikácie spojí do jedného balíka. Ako bolo spomenuté vyššie, unifikácia sa týka aj nákupov v apke.

Okrem zjednodušeného nakupovania softvéru pre používateľov, je tu ešte jeden aspekt, ktorý Apple týmto celým sleduje. Dostať viac do praxe Mac Catalyst – platformu pre developerov, ktorá im umožňuje transfer iPad aplikácii na Mac.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?