iPhone 12 možno s menšou baterkou ako jeho predchodca

Špecifikácie, ktoré sa aktuálne objavili, naznačujú, že nová generácia Apple smartfónu by mohla byť vybavená batériou s nižšou kapacitou.

Presnejšie s nižšou kapacitou akú má súčasný iPhone 11. Či sa tieto batérie viažu k očakávanému iPhonu 12 nie je isté. Portál MySmartPrice, ktorý si nové certifikáty všimol, je však presvedčený, že trojica nových modelov je určená pre nastávajúci update iPhonu.

Podľa portálu by rozvrhnutie batérií mohlo v praxi vyzerať nasledovne:

  • 5,4 palcový iPhone 12 – A2471 (2 227 mAh)
  • 6,1 palcový iPhone 12 Max – A2431 (2 775 mAh)
  • 6,1 palcový iPhone 12 Pro – A2431 (2 775 mAh)
  • 6,7 palcový iPhone 12 Pro Max – A2466 (3 687 mAh)

Súčasná jedenásta generácia smartfónov dostala v porovnaní s predchádzajúcimi XS a XS Max väčšie batérie – iPhone 11 Pro je vybavený 3 046 mAh batériou a iPhone 11 Pro Max zase 3 969 mAh batériou. Práve posledný spomenutý model ponúka najdlhšiu výdrž v histórii zariadenia – predošlého rekordéra XS Max prekonáva o 5 hodín.

Menej výkonná batéria môže byť pre mnohých pochopiteľne sklamaním – aj s ohľadom na cenu, ktorá má byť o niečo vyššia. Zároveň netreba zabúdať ani na fakt, že nový iPhone môže byť paradoxne náročnejší na spotrebu energie. Je teda na Apple, aby navrhol efektívne riešenia pre úsporu batérie.

zdroj: MySmartPrice

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?