Apple bude v USA kompenzovať ľudí s “priškrteným” iPhonom

Kauza, v ktorej sa riešilo spomaľovanie výkonu starších zariadení, má finančnú dohru.

Apple sa v rámci súdneho procesu dohodla na finančnej kompenzácii a ľuďom, ktorých sa to týka začínajú teraz chodiť správy o ich nároku.

Výška finančnej náhrady vychádza približne 25 dolárov za zariadenie, ktorého sa “brzdenie” týkalo. Celkovo tak bude Apple musieť z vrecka vytiahnuť odhadom od 310 do 500 miliónov. Všetko závisí od toho, koľko žiadostí príde.

Nárok sa vzťahuje na obyvateľov USA, ktorý pred 21. decembrom 2017 vlastnili niektorý z týchto modelov a stretli sa s problémom nízkeho výkonu:

iOS 10.2.1 či novší

iOS 11.2 či novší

Podľa vyjadrenia súdu nie je dohoda priznaním viny zo strany Apple. Spoločnosť sa chce týmto krokom vyhnúť časovo náročnému a únavnému procesu.

Manažment výkonu a zdravia batérie, ktorý Apple implementoval v iOS 10.12.1 nebol nikde oficiálne spomenutý. Všeobecné slovíčko “vylepšenia” určite nevystihovala náhle vypnutia zariadení a výrazný pokles výkonu. Od príchodu iOS 11.3 je táto funkcia natívne vypnutá.

zdroj: MacRumors

komentár
  1. Nehodnotím ten US proces, jen přidám svou zkušenost s iPhone 6s – Od výroby náhodné vypínání při nižším stavu baterky (30 % a méně, hlavně při vyšším odběru, třeba foťák nebo GPS). Později program na výměnu vadných baterek u iPhonů 6s, kde spadal i můj kus. Baterka tedy vyměněna v rámci programu, co mělo problém vyřešit. Nemyslím si, že se cokoliv vyřešilo, během měsíce opět vypínání při 30 % apod. Následně i chování ve stylu, že v chladu venku v zimě měl mobil najednou 1 % baterie, třeba z původních 50 %. Baterka do 3 měsíců v dezolátním stavu, výdrž sotva poloviční.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.