iBootX: Vo vývoji je nástroj na downgrade iOS jediným klikom

iOS iBootX
Downgrade iOS jediným klikom. Uvidíme, ako sa celý projekt vyvinie.

Myslím, že sa písal rok 2012, keď Apple vydal iOS 6 a s ním začal agresívnejšie bojovať proti možnosti downgradu operačného systému zo strany užívateľov. Šlo pritom o celkom obľúbenú možnosť, či už preto, že užívatelia chceli na svoje zariadenia inštalovať jailbreak, alebo jednoducho preto, že novšie systémy na starých zariadeniach jednoducho sekali.

Dnes je možnosť downgradu skôr okrajovou záležitosťou pre tých zručnejších a najrýchlejších, čoskoro by sa však možnosti downgradu mohli výrazne rozšíriť pre všetkých, ktorí o to majú záujem.

Len 19-ročný britský študent informatiky James Duffy oznámil vývoj nového nástroja s názvom iBootX, ktorý by užívateľom mohol umožniť downgrade iOS jediným kliknutím. Dnes je na downgrade systému treba stiahnuť kompatibilný IPSW súbor, pripojiť telefón k iTunes pomocou káblu a aktivovať DFU režim. Toto všetko by však mohlo byť minulosťou, ak mladý vývojár splní všetko, čo sľubuje.

K nástroju nezverejnil zatiaľ žiaden dátum vydania, vraví ale, že nástroj od dvojice, ktorá sa označuje pod prezývkami DuffyAPP-ITJackR, by mal vyjsť už čoskoro. Zo screenshotu je pritom evidentné, že nástroj je vyvíjaný pre Mac, možné vydanie na Windows je zatiaľ otázkou času.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.