HBO ukončuje podporu Apple TV 2. a 3. generácie

Binge-watching už len na novších zariadeniach.

Aj keď Apple skončil s podporou starých generácií Apple TV pred niekoľkými rokmi, poskytovatelia služieb nemali doteraz s ich podporou žiaden problém. Veci sa ale menia a HBO oznámilo koniec podpory druhej a tretej generácie Apple TV.

HBO poskytuje na tieto zariadenia dvojicu služieb, HBO GOHBO Now. Platí to však len do 30. apríla/dubna, kedy podpora skončí a obe aplikácie budú zrejme stiahnuté z menu. HBO odôvodňuje zmenu tým, že ak chce naďalej poskytovať čo najlepší zážitok, musí spraviť zopár zmien v zozname podporovaných zariadení.

Ak budú chcieť užívatelia využívať HBO GO alebo HBO Now aj naďalej, spoločnosť odporúča používať iné zariadenie, AirPlay alebo Chromecast. Za zmienku stojí, že oznámenie prichádza iba krátko po tom, ako užívatelia Apple TV 3. generácie začali hlásiť problémy s aplikáciou YouTube. Problém je na strane Googlu, ktorý upravoval službu, no zatiaľ neoznámil nič, čo by naznačovalo koniec podpory pre túto krabičku.

Napokon, koniec podpory starých modelov sa tak nejak očakáva. Druhá generácia TV vyšla v roku 2010, bežala na čipe A4 a iOS a podporovala streamovanie v rozlíšení 720p HD. Už o dva roky neskôr ju nahradila tretia generácia s čipom A5 a podporou Full HD. Tá bola o necelý rok nahradená druhou revíziou s podporou peer-to-peer AirPlay, nižšou spotrebou a upraveným čipom A5.

komentár
  1. Mám apple TV 3.gen, a žiadne HBO tam nemá podporu. Jediné čo sa tam po poslednom update zobrazilo bolo Apple TV+, aj to skolabuje na infinite loaderi… Podľa applu samotnéo je možné HBO sledovať buď cez AirPlay z mobilu/tabletu, alebo na AppleTV 4.gen…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?