Dodávky iPhonov z Číny budú podľa Ming-Chi Kua nižšie

Analytik Apple, Ming-Chi Kuo znížil svoje predpovede na dodávky iPhonov o celých 10 percent. V číslach je to 36-40 miliónov jednotiek v prvom štvrťroku 2020. Poznamenal, že dôvodom úpravy týchto predpovedí je celosvetovo diskutovaný koronavírus, ktorý ovplyvnil dodávky iPhonov z Číny. 
Dokonca aj niekoľko ďalších zdrojov naznačuje, že výroba očakávaného iPhone 9 alebo iPhone SE 2 bude narušená. Ďalšie zariadenie, ktoré má byť “low-costovou” úpravou iPhonu 8 malo ísť do masovej produkcie už vo februári, ešte pred oficiálnym vydaním v marci. Prvotné dodávky tohto zariadenia ale môžu byť ovplyvnené, kým sa kvôli obmedzeniam výroba nerozbehne. 
Vo svojom výskume v spolupráci s TF International Kuo dodal, že dodávky smartfónov z čínskeho trhu medziročne klesli o 50-60 percent. Dôvodom môžu byť prázdniny počas Čínskeho Nového roka, pokles dôvery spotrebiteľov prameniaci z obáv z nového koronavírusu. 
Z vyššie uvedeného dôvodu, teda z obáv z vírusu sa Apple rozhodol zavrieť všetky obchody, kontaktné centrá a kancelárie v centre Číny, minimálne do 9. februára.  
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.