Dodávky iPhonov z Číny budú podľa Ming-Chi Kua nižšie

Analytik Apple, Ming-Chi Kuo znížil svoje predpovede na dodávky iPhonov o celých 10 percent. V číslach je to 36-40 miliónov jednotiek v prvom štvrťroku 2020. Poznamenal, že dôvodom úpravy týchto predpovedí je celosvetovo diskutovaný koronavírus, ktorý ovplyvnil dodávky iPhonov z Číny. 
Dokonca aj niekoľko ďalších zdrojov naznačuje, že výroba očakávaného iPhone 9 alebo iPhone SE 2 bude narušená. Ďalšie zariadenie, ktoré má byť “low-costovou” úpravou iPhonu 8 malo ísť do masovej produkcie už vo februári, ešte pred oficiálnym vydaním v marci. Prvotné dodávky tohto zariadenia ale môžu byť ovplyvnené, kým sa kvôli obmedzeniam výroba nerozbehne. 
Vo svojom výskume v spolupráci s TF International Kuo dodal, že dodávky smartfónov z čínskeho trhu medziročne klesli o 50-60 percent. Dôvodom môžu byť prázdniny počas Čínskeho Nového roka, pokles dôvery spotrebiteľov prameniaci z obáv z nového koronavírusu. 
Z vyššie uvedeného dôvodu, teda z obáv z vírusu sa Apple rozhodol zavrieť všetky obchody, kontaktné centrá a kancelárie v centre Číny, minimálne do 9. februára.  
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?