CarKey za rohom? Novinku podrobne spomína nový iOS

Detaily ohľadom nového API a ochrany súkromia obsahuje iOS 13.5.1 aj beta chystaného iOS 13.6.

Detailný opis v kóde

Zmienky o novej funkcionalite, ktorá má umožniť pokročilú interakciu s vozidlom prostredníctvom smartfónu či hodiniek, si všimol nemecký portál iPhone-ticker.de.

Zatiaľ nie je známy presný dátum, kedy by novinka mohla byť k dispozícii. Rozsiahly objem správ týkajúcich sa CarKey a detailné zmienky v kóde operačného systému môžu naznačovať, že čas, kedy bude možné odomykať či štartovať vozidlo iPhonom sa blíži.

Podrobnosti z iOS opisujú, ako bude CarKey fungovať. Softvérový kľúč k vozidlu si budete môcť pridať do apky Peňaženka podobne ako platobné karty či lístky. Prístup k vozidlu môžete zdieľaním kľúča poskytnúť aj osobám podľa vášho rozhodnutia – napr. keď chcete auto niekomu požičať. Zdieľanie kľúča bude možné cez Správy a z informácií je zrejmé, že Apple nebude zbierať žiadne dáta ohľadom prevádzky vozidla. To však nemusí platiť pre výrobcu auta, ktorý si môže veci nastaviť na základe vlastných smerníc pokiaľ ide o súkromie. Zabezpečenie CarKey bude realizované cez tradičné autentifikačné technológie ako Face ID či Touch ID.

Bavorák je pripravený

V minulosti sme informovali aj o tom, že jednou z prvých automobiliek, ktorá svojim zákazníkom CarKey ponúkne má byť BMW. Zaujímavou novinkou v tejto súvislosti je fakt, že bavorský výrobca v máji dokončil svoju verziu rozhrania pre tvorbu a prideľovanie digitálnych kľúčov na princípe NFC (Near Field Communication – krátkodosahové, vysokofrekvenčné a bezdotykové spojenie). Značka je teda plne pripravená ponúknuť zákazníkom s Apple zariadeniami benefity nového CarKey.

Náhľady pripravovaného CarKey

Na záver treba ešte dodať, že CarKey je zásadnou funkciou, ktorá by si zaslúžila miesto v chystanom iOS 14. Toho sa s veľkou pravdepodobnosťou dočkáme už o necelý týždeň v rámci WWDC 2020. 

Podrobný program nadchádzajúceho online ročníka konferencie sme priniesli v samostatnom článku.

zdroj: iPhone-ticker.de

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.