Apple zdvojnásobil finančnú pomoc pre Čínu

V Cupertine sa rozhodli zvýšiť obnos, ktorý pošlú na riešenie následkov epidémie.

Apple tak prispeje sumou 7 miliónov dolárov. Peniaze majú slúžiť na financovanie dlhodobého úsilia obnovy zdravotníctva. Apple Store prevádzky v Číne boli takmer celý február zatvorené. Teraz sa však situácia otočila a práve 42 tamojších pobočiek patrí k jediným Apple obchodom, ktoré sú aktuálne otvorené pre zákazníkov.

Okrem Číny Apple výrazne prispel aj na boj s koronavírusom v Spojených štátoch a Európe. V USA poskytli zdravotníckemu personálu viac ako 10 miliónov ochranných masiek.

zdroj: Reuters

cover: Laurenz Heymann

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.