Apple vydal Swift Playgrounds pre Mac

Apple včera pridal do Mac App Store aplikáciu Swift Playgrounds pre Mac, ktorá bola pôvodne vytvorená pre iPad.

Tak ako pri verzii pre iPad, je Swift Playgrounds pre Mac vytvorený, aby naučil užívateľov základy kódovania. Aplikácia pritom nevyžaduje ani štipku znalostí o kódovaní či programovacích jazykoch a je vhodná pre študentov, ktorý sa chcú naučiť kódovať úplne od základov.


Swift Playgrounds je revolučná aplikácia pre Mac a iPad, ktorá robí z kódovania zábavu. Riešite interaktívne puzzle v “Learn to Code” lekciách, aby ste sa stali majstrami v základoch kódovaniach. Okrem iného môžete s kódovaním aj experimentovať vďaka širokej škále výziev, ktoré vám ukážu jedinečné spôsoby ako pracovať s kódmi.

Swift Playgrounds nevyžaduje žiadne znalosti kódovania, takže je perfektnou voľbou pre študentov, ktorý ešte len s kódovaním začínajú. Po celý čas budete používať programovací jazyk Swift, ktorý je vytvorený Applom a je používaný profesionálmi na tvorbu mnohých populárnych aplikácií, ktoré každý deň používame.

Swift Playgrounds je možné stiahnuť priamo na Mac App Store alebo na tomto odkaze.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.