Všetko, čo by ste mali vedieť o Apple Pencil (1. časť)

Prvý iPad Pro, s ktorým prišiel aj Apple stylus vyšiel v roku 2015. Je síce známe, že Steve Jobs nepatril k zástancom stylusov, ceruzka od Apple sa však etablovala ako užitočný nástroj. Ako sa zmenila od svojho uvedenia?

Prvá ceruzka

Apple stylus dostal svoje pomenovanie práve pre podobnosť s tradičnou kresliacou pomôckou. Minimalistické, biele prevedenie dobre ladilo s celkovou Apple dizajnovou estetikou. Stylus priniesol precíznosť a rýchlu odozvu ako aj možnosť bez obáv položiť dlaň s ceruzkou na displej. Okrem toho ponúkla Apple Pencil aj vnímanie prítlaku či náklonu, podľa ktorého bolo možné meniť vzhľad čiar.

Pred dvomi rokmi prišla aktualizácia v podobe druhej generácie. Priniesla mierne odlišný dizajn a iný spôsob nabíjania. Najväčšou zmenou však bola kompatibilita. Pôvodná Apple Pencil 1 s ostatnými modelmi a Apple Pencil 2 fungovala na iPad Pro modeloch z roku 2018.

Prvá vs druhá generácia Apple Pencil

Bližšie k predlohe

Nástupca originálu bol o niečo menší a kompaktnejší – aj vďaka absencii Lightning portu na konci tela. Nový model sa nabíjal po pripnutí k iPadu pomocou magnetov.

To bolo vítanou zmenou oproti pôvodnému mechanizmu – v prípade Apple Pencil 1 bolo potrebné zastrčiť ceruzku do Lightning vstupu na iPade, čo je s ohľadom na rozmery stylusu, vcelku nemotorné. Alternatívou je nabíjanie cez Lightning kábel. To je možné pomocou adaptéru, ktorá je súčasťou balenia.

Druhá generácia aj vizuálne viac pripomína svoj tradičný proťajšok – vďaka skoseným hranám či zdrsnenému povrchu. Dvojitým ťuknutím pri špičke je možné prepínať nástroje.

Kompatibilita

Pokiaľ ide o možnosť práce na rôznych iPadoch, funguje prvá Apple Pencil na nasledovných modeloch:

  • iPad Air (3 generácia)
  • iPad Mini (5. generácia)
  • iPad (6. – 7. generácie)
  • iPad Pro 12,9 palca (1. a 2. generácia)
  • iPad Pro 10,5 palca
  • iPad Pro 9,7 palca

Apple Pencil 2 je kompatibilná s:

  • iPad Pro 12,9 (3. generácia)
  • iPad Pro 11 palcov

Ako už bolo vyššie spomenuté, pôvodná Apple Pencil nefunguje na 11 a 12,9 palcových iPad Pro z roku 2018 a naopak, novšia Apple Pencil nie je kompatibilná so staršími iPadmi.

V pokračovaní sa dozviete okrem iného aj o apkách, v ktorých môžete stylus využiť či pokročilých funkciách ceruzky od Apple.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.