Apple procesory sú naplánované na koniec roka

Prvá generácia má byť čoskoro pripravená pre výrobu vo veľkom.

Nový report, ktorý sa opiera o zdroje priamo z výroby, uvádza, že masová produkcia. Podľa DigiTimes, ktorý s informáciami prišiel, sa odhaduje mesačný objem až päť až šesť tisíc kusov.

Dávnejšie sme informovali, že jedným z prvých Apple počítačov s procesorm navrhnutými in-house, by mohol byť 12 palcový MacBook. Apple údajne tento v súčasnosti vyradený produkt svojho portfólia chystá predstaviť v novej podobe.

Poháňaný by mal byť procesorom A14X s technológiou System On a Chip. Vylepšená úspornosť Apple procesorov má priniesť 15 až 20 hodín používania na jedno nabitie.

Ako to bude v praxi je zatiaľ otázkou. Macom sa zatiaľ v reálnych podmienkach darí dosahovať maximálne 60% “papierovej” životnosti batérie, pričom iPady naopak často tieto hodnoty spĺňajú či dokonca prekonávajú. Ide síce o dve zásadne odlišné produktové línie, práve čip je však jednou zo základných esencií, ktorá sa na finálnej životnosti podpisuje. Apple Silicon procesory by tak mohli významnou mierou prispieť k dlhšej výdrži budúcich Macov.

Ak Apple predstaví spomínaný MacBook s vlastným procesorom, 12 palcovou obrazovkou a váhou pod jeden kilogram, mohlo by nové zariadenie zaujať okrem iného aj používateľov, ktorý doteraz dávali z hľadiska komfortu a prenosnosti prednosť iPadu Pro s prídavnou klávesnicou.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.