Apple procesory sú naplánované na koniec roka

Prvá generácia má byť čoskoro pripravená pre výrobu vo veľkom.

Nový report, ktorý sa opiera o zdroje priamo z výroby, uvádza, že masová produkcia. Podľa DigiTimes, ktorý s informáciami prišiel, sa odhaduje mesačný objem až päť až šesť tisíc kusov.

Dávnejšie sme informovali, že jedným z prvých Apple počítačov s procesorm navrhnutými in-house, by mohol byť 12 palcový MacBook. Apple údajne tento v súčasnosti vyradený produkt svojho portfólia chystá predstaviť v novej podobe.

Poháňaný by mal byť procesorom A14X s technológiou System On a Chip. Vylepšená úspornosť Apple procesorov má priniesť 15 až 20 hodín používania na jedno nabitie.

Ako to bude v praxi je zatiaľ otázkou. Macom sa zatiaľ v reálnych podmienkach darí dosahovať maximálne 60% “papierovej” životnosti batérie, pričom iPady naopak často tieto hodnoty spĺňajú či dokonca prekonávajú. Ide síce o dve zásadne odlišné produktové línie, práve čip je však jednou zo základných esencií, ktorá sa na finálnej životnosti podpisuje. Apple Silicon procesory by tak mohli významnou mierou prispieť k dlhšej výdrži budúcich Macov.

Ak Apple predstaví spomínaný MacBook s vlastným procesorom, 12 palcovou obrazovkou a váhou pod jeden kilogram, mohlo by nové zariadenie zaujať okrem iného aj používateľov, ktorý doteraz dávali z hľadiska komfortu a prenosnosti prednosť iPadu Pro s prídavnou klávesnicou.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?