Apple prišiel s návodom pre staršie MacBooky Pro, ktorým inštalácia Big Sur spôsobuje problémy

Nový macOS vyšiel minulý týždeň. Zároveň s vydaním updatu sa objavili aj reporty od mnohých majiteľov MacBookov Pro z roku 2013 a 2014, ktorým nový systém znefunkčnil ich zariadenia. Apple teraz ponúka postup, ktorý by mohol problém vyriešiť.

Mnoho starších Macov, ktorých sa problém týkal, ostalo počas inštalácie na čiernej obrazovke. V novom dokumente, ktorý Apple vydal, teraz prichádza s inštrukciami, čo v takej situácii robiť:

  1. Stlačte a držte power tlačidlo na Macu aspoň 10 sekúnd. Ak je váš Mac zapnutý, vypne sa.
  2. Odpojte všetky externé zariadenia, napr. displeje či USB príslušenstvo. Vyberte takisto aj karty z SDXC slotu. Zapnite Mac.
  3. Ak problém pretrváva, resetujte SMC – podľa postupu pre notebooky s nevyberateľnou batériou.
  4. Ak problém stále pretrváva, resetujte NVRAM alebo PRAM.

Apple ďalej uvádza, že v prípade, ak ani tieto kroky nepomôžu, majú sa zákazníci obrátiť na Apple Support. Dokument, ktorý značka vydala, chce ďalej aktualizovať o nové info. Nájdete ho TU.

zdroj: Apple

komentár
  1. Ja mám pri tejto inštalácii problém. Voľných mám 32GB ale pri inštalácii Big Sur (má veľkosť 12 GB) mi páta ešte ďalších 15 GB. Nerozumiem prečo, keďže voľného priestoru na inštaláciu je dosť.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.