5 produktov, ktoré včera Apple (ne)oznámil

Kolieska pre Mac Pro teraz samostatne za 849€

Hviezdou včerajšieho večera bol nepochybne nový iPhone SE. Ten, ktorý zdedil telo iPhonu 8, ale prevzal vnútornosti z iPhonu 11 a nasadil tomu celému atraktívnu cenovku. No aj keď to bola hlavná hviezda večera, Apple začal predávať zbierku ďalších produktov. Časť z nich pritom vôbec neoznámil a začal ich predávať potichu, bez tlačovej správy. O ktorých produktoch je reč?

Ochranné kryty pre iPhone SE

Staronový telefón, staronové obaly. Apple včera začal po boku iPhone SE predávať novú kolekciu obalov, ktoré sú kompatibilné ako s novým iPhone SE, tak s iPhone 8, pretože navonok sú skrátka totožné. Reč je o kolekcii silikónových obalov dostupných v čiernej, bielej a pieskovo ružovej za cenu 39€.

Dostupný je samozrejme aj kožený obal pre iPhone SE. Tento je drahší, stojí 49€ a dostupný v troch farebných prevedeniach: polnočnej modrej, čiernej a Product(RED). S tým súvisí aj ďalšia novinka, Apple plánuje až do septembra peniaze z Product(RED) doplnkov vyčleniť na boj proti COVID-19 namiesto obvyklého boja proti malárii a tuberkulóze v Afrike.

Kolieska pre Mac Pro za 849€

Apple si vďaka minuloročnému Mac Pro a Pro Display XDR vyslúžil kritiku hneď niekoľkokrát. Najprv to bolo kvôli faktu, že stojan na displej sa predával samostatne za 1 000€. No a následne aj preto, že kolieska pre desktopovú verziu Mac Pro sa začali predávať za 400€, pričom užívateľ dostal takéto zariadenie rovno z továrne, bez klasických nožičiek.

No pre tých, ktorí si kúpili Mac Pro s nožičkami a radšej by mali kolieska, je tu nové riešenie. Apple začal predávať samostatný Mac Pro Wheels Kit za 849€, čo je sada štyroch koliesok, 4mm inbusu a návodu na namontovanie. Je to vlastne to isté, čo Apple ponúka za 400€, ale teraz je k tomu pripočítaná ešte cena za prácu – Vašu prácu.

Mac Pro Wheels Kit

Nová grafická karta pre Mac Pro

Ďalšou novinkou týkajúcou sa Macu Pro je možnosť osadiť ho grafickými kartami AMD Radeon Pro W5700X. Reč je o jednej z najnovších grafických kariet spoločnosti AMD postavenej na architektúre RDNA, ktorú využívajú aj nové konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X. Konkrétne táto karta ponúka 16GB operačnej pamäte GDDR6 s rýchlosťou 448GB/s a výkon 9,4 teraflopov.

Výkonovo je teda niekde na úrovni grafického čipu v PlayStation 5 pri bežnej prevádzke, pričom tá vďaka dynamickým frekvenciám dosahuje výkon do 10,2 teraflopov. Oproti Xbox Series X však zaostáva o 22%. Karta je však vhodnou voľbou pre tých, ktorým nestačí základná grafická karta Radeon Pro 580X (8GB GDDR5), ale zas nepotrebujú ani karty Radeon Pro Vega.

Karta využívajúca MPX Module ponúka 4 porty Thunderbolt 3 a jeden HDMI 2.0 port. Ponúka dostatok výkonu na šesť 4K monitorov, tri 5K monitory alebo tri Pro Display XDR monitory. Ak si kupujete nový Mac Pro a zvolíte si túto kartu pri objednávke celého počítača, jeden kus vás vyjde 750€, dva kusy 2000€.

Dostupná je však aj samostatne za cenu 1250€.

Náhradné špunty pre AirPods Pro

Jedným z častých problémov pri špuntových slúchadlách je fakt, že ak špunty stratíte alebo zničíte, tak sa málokedy dopracujete k náhradným kusom. Isto, niektorí výrobcovia predávajú náhradné kusy, iní vám ich pošlú len v rámci reklamácie, a sú aj takí, ktorí vám radšej predajú úplne nové slúchadlá za plnú cenu.

Apple sa rozhodol zaradiť do prvej kategórie a začal predávať náhradné špunty pre AirPods Pro. Na výber máte dva páry malej, strednej alebo veľkej veľkosti. Bez ohľadu na to, ktorú si vyberiete, Apple vám sadu predá za 9€.

Klávesnice s trackpadom pre iPady

Apple minulý mesiac po boku nového MacBooku Air a iPadu Pro oznámil aj novú Magic Keyboard pre iPad Pro. Táto klávesnica mala najprv sľúbený dátum vydania v máji, nakoniec sa ale zadarilo jej výrobu urýchliť a dostupná bude už budúci týždeň, s možnosťou predobjednania už teraz za 339€ (11″) alebo 399€ (12,9″).

Na rozdiel od tradičných Smart Keyboard Folio klávesníc, táto ponúka plastové klávesy s nožnicovým mechanizmom zo 16″ MacBooku Pro a nového MacBooku Air. Nechýba ani LED podsvietenie, ktoré bolo doposiaľ len výsadou MacBookov a túži po nej aj mnoho užívateľov desktopových Macov. Nabíja sa cez USB-C, pričom podporuje passtrough nabíjanie. Užívatelia si tak môžu súčasne nabiť klávesnicu aj tablet.

Klávesnica tiež ponúka trackpad, ktorý je oficiálne podporovaný systémom iPadOS 13.4 a to na všetkých kompatibilných tabletoch. Zaujímavosťou je aj to, že ak užívateľ “zaklapne” iPad, deaktivuje sa mu mikrofón. Reč je teda o podobnej funkcii zabezpečenia, akú ponúkajú aj MacBooky.

A to nie je všetko. Apple tiež začal predávať Logitech Combo Touch Keyboard Case pre iPad Air a iPad 7. generácie. Klávesnica má podobný dizajn ako tie pre Microsoft Surface, slúži aj ako stojan a má úložný priestor pre Apple Pencil alebo Logitech Crayon. Nechýba ani trackpad s multi-touch podporou a LED podsvietenie kláves. Bez ohľadu na to, či je klávesnica určená pre iPad 7. generácie alebo iPad Air 3. generácie stojí 150€. Klávesnica sa pripája cez Smart Connector.

Logitech Combo Touch Keyboard Case

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.