Apple predstavil kompletne redesignovaný iPad Air

Apple dnes presne podľa očakávaní predstavil novú generáciu tabletu iPad Air, ktorá si berie inšpiráciu z profesionálnej série a prináša 10.9“ Liquid Retina displej.

Najnovší iPad Air prináša dizajn, ktorý priamo vychádza zo série iPad Pro, ktorá je od roku 2018 dostupná v 12.9“ a 11“ veľkostiach. Prístroje vyradili Home Button a takmer celú prednú plochu zaberajú displeje so zaoblenými okrajmi. Inak tomu nie je ani pri najnovšej generácii iPadu, ktorý má síce rovnaké rozmery ako 11“ iPad Pro, avšak displej je o 0,1“ menší a rám okolo neho je nepatrne hrubší.

10.9-palcový Liquid Retina displej prináša rozlíšenie 2360×1640 pixelov pri „tradičných“ 264ppi. Takisto prináša vysoký farebný rozsah P3, na ktorý už môžete byť zvyknutí z iPadu Pro alebo z Macov. Displej má tiež kvalitnú antireflexnú vrstvu, podporu True Tone a plné laminovanie.

iPad Air 2020

iPad Air takisto prináša ploché hrany, dizajn a vytŕčajúci fotoaparát, ktorý vychádza z prémiovej rady. Apple tak po neuveriteľných 7 rokoch konečne upustil od dizajnu, ktorého základy položil ešte prvý iPad mini v roku 2013 a odvtedy sa len škáloval podľa potrieb iPadu, iPadu Air a prvých generácií iPadu Pro. Zaujímavosťou je však aj, že Touch ID nikam neodchádza.

Po novom sa totiž Touch ID presunulo do zapínacieho tlačidla Power Button, vďaka čomu ide o najmenší snímač odtlačkov prstov, aký kedy Apple priniesol. Čo sa hardvéru týka, kto by čakal kompromisy, bude na omyle. Zariadenie totiž prináša najnovší A14 procesor vyrábaný s pomocou 5nm procesu. Čip je oproti predošlej generácii až o 40% výkonnejší, má 6 logických jadier a grafický čip až o 30% výkonnejší oproti predošlému modelu. V porovnaní s prémiovým HP notebookom je až 2x rýchlejší, a to za tú istú cenu a v nekompromisných rozmeroch.

iPad Air 2020

Detto prináša 16-jadrový Neural Engine novej generácie, ktorý zvláda až 11 biliárd (trillion) operácií za sekundu a zvláda tak až dvakrát rýchlejší Machine Learning. Prístroj bude ponúkať 64GB alebo 256GB úložisko.

Pokiaľ ide o fotoaparát, iPad Air má rovnako kvalitný fotoaparát ako terajší iPad Pro 11“ – 12-megapixelový čip s clonou f/1.9 a schopnosťou natáčať 4K 60fps video, prípadne 240fps spomalené video. Predný fotoaparát má pre zmenu rozlíšenie 7 megapixelov.

iPad Air 2020

iPad Air takisto podporuje novú generáciu Apple Pencil, ktorá sa dá magneticky uchytiť k boku zariadenia a ponúka nižšiu odozvu oproti predchodkyni, takže kreslenie aj písanie pôsobí prirodzenejšie. Prístroj bude dostupný od 599 dolárov už budúci mesiac. Dostupný bude v tmavej, striebornej, ružovo zlatej, zelenej a modrej verzii, čo je v prípade iPadu absolútna novinka. Hliníkové telo je pritom 100% recyklované.

iPad Pro 2020

komentáre
 1. :) kompletne redizajnovany.. :)
  az na par mikrodrobnosti je to uplne to iste ako ipad pro 11″ first gen
  kompletnym redizajnom by som to tazko nazyval..

  0
  0
 2. Ked porovnavas novy dizajn iPadu Air, tak porovnavas s dizajnom predchadzajuceho modelu a nie s dizajnom iPadu Pro. A lebo novy dizajn noveho iPadu Air je uplne iny (su absolutne odlisne), ako dizajn jeho predchodcu, preto to my rozumni ludia nazyvame kompletny redizaj. A to, ze to ma dizajn z iPadu Pro je uplne nieco ine. Uz chapes?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.