Apple Music je číslo dva po Spotify

Hudobné streamy majú dlhodobo jasného kráľa. No zdá sa, že Apple sa darí posilňovať svoju pozíciu čoraz viac.

Medziročne narástlo využívanie týchto služieb o 32%. Hudbu cez stream si púšťa 358 miliónov predplatiteľov. Vyplýva to z nového prieskumu od Counterpoint Research. Ten prináša aj pohľad na trh ako taký a percentuálne rozloženie síl jednotlivých služieb.

Pokiaľ ide o platiacich používateľov, jasným lídrom je stále Spotify s 35%, za ním sa drží Apple Music s 19% a prvú trojicu uzatvára Amazon s 15%. Na prvý pohľad sa zdá, že podiel Apple služby nie je v porovnaní s číslom jedna príliš veľký. Treba však spomenúť medziročný nárasť objemu predplatného o 36%.

Faktom navyše je, že značky ako Apple, Google či Amazon sa začali v poslednom období viac sústrediť na (hudobné) služby, cez ktoré chcú ponúkať svojim používateľom kvalitný obsah. Majú k dispozícii aj dostatok finančných prostriedkov, aby dokázali Spotify dýchať na krk čoraz viac.

Bude preto zaujímavé sledovať, ako sa bude situácia ďalej vyvíjať a či sa aktuálny líder trhu na svojom tróne udrží.

zdroj: Counterpoint Research

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.