V Británii podpaľujú 5G stožiare. Kvôli koronavírusu.

Impulzom pre túto “zábavku” má byť konšpiračná teória, ktorá verí, že práve tieto stĺpy šíria nový vírus do okolia. Operátori už vyzvali ľudí, aby s tými nezmyslami prestali a iných, aby takéto veci hlásili.

Po čarodejniciach prišiel rad na 5G?

Akoby problémov okolo súčasnej pandémie nebolo dosť, nájdu sa ľudia, ktorí za najefektívnejší spôsob ako zastaviť šírenie koronavírusu, považujú ničenie komunikačných stožiarov. Minulý týždeň v rámci Veľkej Británie padlo za obeť niekoľko z nich.

V súvislosti s incidentmi už prebieha vyšetrovanie a viacero z nich bolo vyhodnotených ako úmyselné založenie požiaru. Podpaľači veria nezmyselným hoaxom, ktoré spájajú pandémiu a príchod 5G. Čo dáva asi taký zmysel ako spájať ventilátory a osýpky.

Prosím, pomôžte nám zastaviť to

Britskí operátori už vydali stanovisko, v ktorom sa obracajú na zákazníkov, aby pomohli eliminovať šírenie týchto dezinformácií v online priestore a hlásili aj poškodzovanie siete či obťažovanie zamestnancov pri ich údržbe (áno, vyskytli sa aj také prípady).

Vodafone pre The Verge potvrdil, že za posledných 24 hodín si podpaľači vyhliadli 4 z ich stožiarov. Operátorovi EE, ktorý ani neposkytuje 5G, zhorel jeden stožiar v Birminghame.

Minister kultúry Oliver Dowden chce o probléme rokovať aj so zástupcami firiem a jeho ministerstvo plánuje nariadiť sociálnym sieťam, aby šírenie teórií o 5G sieťach šíriacich koronavírus viac potláčali. Hoaxy sa šíria na viaceých médiách ako YouTube, Facebook, Twitter či TikTok.

Príklad takéhoto videa, ktoré hovorí o tom, ako 5G vysaje vzduch z vašich pľúc…

zdroj: The Verge

cover: Yaoqi LAI

komentáre
 1. aspoň vidno ako chýba osveta obyvateľstva a aká je dôležitosť celoživotného vzdelávania sa, aby sme neboli obeťami vlastnej nevedomosti

  0
  0
  1. CoronaVir je ten najväčší HOAX – len si o tom niečo pozrite mimo hlavnoprúdových médií a uvidíte, že žiadny vírus nikoho nezabíja. https://www.youtube.com/watch?v=ZdKOlX5QOQw Áno 5G veže spôsobujú veľké zdravotné ťažkosti. Wuhan bol prvá oblasť kde 5G naplno spustili, tak skúste tršku kriticky rozmýšlať a nebyť ovečkou.

   0
   0
   1. Treba ostat otvoreny vsetkym informaciam. A nie bez hlavo verit vsetkym bludom. 5G nemalo dostacne testovanie tak nepozname negativa. Ale urcite by som nechcel mat 5G vysielac blizko bytu alebo domu. Konspirator David Icke toho uz narozpraval vela peknych bludov. Ano niektore sa zhoduju ale tie jeho predpobede boli viac menej predvydatelne.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť