Apple mení web Apple Music – čo nové prináša?

Redizajn webu má nový vzhľad inšpirovaný iOS 14 a pridáva Listen Now.

Staronová funkcia Listen Now nahrádza For You a ponúkne podobný obsah. Nájdete tu Top Picks, ktoré vychádzajú z vašich zvykov pri počúvaní, nedávno prehrávané skladby či automaticky generované playlisty ako Favorites MixChill Mix. Pravidelne tu pribúdajú aj návrhy na novú hudbu.

Nová verzia webu je aktuálne v testovacej fáze. Dizajn novej stránky sa inšpiruje aplikáciou Music z chystaných aktualizácií operačných systémov ako iOS 14, iPadOS 14 či macOS Big Sur.

Webová verzia Apple Music bola spustená minulú jeseň. Platforma umožňuje predplatiteľom hudobnej služby Apple prezerať ich knižnice, playlisty, mixy a odporúčania šité na mieru. Hudba sa prehráva priamo vo webovom prehliadači, vďaka čomu je možné k Apple Music pristupovať na akomkoľvek zariadení s prístupom na internet. V porovnaní s aplikáciou však ponúka mierne osekanú funkcionalitu – nenájdete tu napríklad texty piesní, ktoré vidíte počas prehrávania.

Aktuálna betaverzia webu Apple Music sa pravdepodobne stane trvalým riešením po vydaní nových systémov iOS, iPadOS a macOS.

zdroj: 9to5Mac

cover: SlashGear

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.